Medimagazin logo

Şanlıurfa'da 4. Diş hekimliği sempozyumu düzenlendi

Şanlıurfa'da, Sağlık Mensupları Derneği (SADER) tarafından 4. Diş Hekimliği Sempozyumu düzenlendi
Şanlıurfa'da 4. Diş hekimliği sempozyumu düzenlendi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa'da, Sağlık Mensupları Derneği (SADER) tarafından 4. Diş Hekimliği Sempozyumu düzenlendi.

El-Ruha Otel'de düzenlenen sempozyumun açılışında konuşan SADER Yönetim Kurulu Başkanı Opr. Dr. Bahattin Demirkol, SADER'in kuruluşu ve faaliyetleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. Demirkol, bu tür etkinliklerin bilgi birikiminin arttırılmasına yönelik teknolojik gelişmelerin takibi ve bu işe gönül vermiş hekimler arasındaki diyaloğun geliştirilmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Yardımcısı Ömer Ufuk Yetkin ise yaptığı konuşmada, kentte ağız ve diş sağlığına yönelik yürütülen hizmetler hakkında bilgi verdi. Merkezde geniş bir hekim kadrosu ile son teknolojiden faydalandıklarını ifade eden Yetkin, Esentepe'de oluşturulan ek binada halka daha iyi bir hizmet sunduklarını kaydetti.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkat çekerek, SADER'in bu doğrultuda büyük bir misyon üslendiğini, sağlık mensuplarını bir çatı altında toplamayı başardığını söyledi. SADER Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Demirkol ve diğer üyelere böyle bir etkinliği düzenledikleri için teşekkür eden Fakıbaba, Şanlıurfa Belediyesi olarak sivil toplum kuruluşları ile el ele vererek kenti daha iyi yerlere getireceklerini ifade etti.

Seminere konuşmacı olarak katılan Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protez Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. M. Kemal Ünsül ve Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Genel Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bahadır Giray hekimleri bilgilendirdi.

Seminere Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekim Yardımcısı Ömer Ufuk Yetkin ve çok sayıda diş hekimi katıldı. Sempozyumun sonunda etkinlikte emeği geçenlere ve en yaşlı diş hekimine birer şükran plaketi sunuldu.
şanlıurfa'da
4.
diş
hekimliği
sempozyumu
düzenlendi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir