Medimagazin logo

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu kuruldu

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu kuruldu. Komisyon Başkanı, Dr. Hüseyin Alperen Güldiken oldu
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Sağlık-Sen Hekim Komisyonu kuruldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hekim Komisyonu ilk istişare toplantısını İstanbul'da gerçekleştirdi. Hekimlerin talep ve sorunlarının konuşulduğu toplantıda, Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Irgatoğlu, hekimlerin sorularını cevapladı. 

Toplantıya Sağlık-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi Koordinatörü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Cesur Öztürk ile hekimler katıldı. 

"Hekimlerimiz bu ülkenin geleceği, bugünü, yarını"

Toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, Memur-Sen'in ve Sağlık-Sen'in amacından ve faaliyetlerinden bahsetti. 

Komisyonun hedeflerini anlatan Doğan, "Biz sağlık sisteminin geleceği adına, hekimlerimiz adına, yarınlarımız adına çalışmak istiyoruz. Hekimlerimiz bu ülkenin geleceği, bugünü, yarını. Sağlık-Sen bu bilinçle sendikal mücadeleyi yerine getiriyor" ifadelerini kullandı. 

"Sağlık sistemindeki birliği yeniden kurmak istiyoruz"

Doğan, "Eğer sağlıkta bir mücadele olacaksa bu hekimin, hemşirenin, paramediğin, tıbbi sekreterin, radyoloji teknikerinin, fizyoterapistin bir araya gelmesiyle olur. Hekimimizin, hemşiremizin yoğun bakımdaki, ameliyathanedeki çalışmalarını ve yaşadıkları zorlukları hepimiz biliyoruz. Hekim olmazsa da olmaz, hemşire olmazsa da olmaz. Bu ekibi parçalamak, bölmek istiyorlar. İşte biz bu birlikteliği sağlamak için Hekim Komisyonu'nu kurduk" diye konuştu. 

"Bizim derdimiz üzüm yemek" diyen Doğan, "Biz hemşirenin olduğu gibi hekimin de sözcüsü olmak istiyoruz. Güç birliği ile sağlıktaki birlikteliği sağlayacak ve mücadeleyi daha değerli hale getireceğiz" ifadelerini kullandı. 

Tıp alanı için sendika olarak çalışmalar yaptıklarını söyleyen Doğan, "TUS başta olmak üzere dijital tıp eğitimi veren Medotomy ile eğitim programları ve kitapları üzerinden yüzde 30 indirim anlaşması yaptık. Hekim ve hekim adayı arkadaşlarımız için sendika olarak faaliyetlerimiz devam ediyor" diye konuştu.

"Tüm hekimlerimizi Sağlık-Sen'e davet ediyoruz"

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu Başkanı Dr. Hüseyin Alperen Güldiken, Hekim Komisyonu'nun amacından bahsederek, "Biz hekimin, hemşirenin, teknikerin, teknisyenin ve ATT'nin yani sağlığın tüm bileşenlerinin bir bütün olduğunu biliyor ve bu inançla çalışıyoruz. 

Sağlık-Sen Hekim Komisyonu da hekimlerimizin ekonomik, özlük ve sosyal haklarının geliştirilmesi ve korunması adına çalışmalara başladı. Biz sağlığın tüm bileşenleri bir araya gelerek mücadele etmek zorundayız. Ancak bu şekilde mücadele ederek bir noktaya gelebiliriz. Bu yüzden tüm hekimlerimizi Sağlık-Sen çatısı altında yaşanan sorunlara karşı mücadele etmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.

saglik sen
hekim komisyonu
dr huseyin alperen guldiken
Yorum (1)
My
hekim ve sağlıksen… güldürmeyin allah aşkına.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir