Medimagazin logo

Sağlık Bakanlıığı'nda 14 ile tesis yatırımı

Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı, kamu özel ortaklığı modeli ile fizik tedavi ve rehabilitasyon (FTR), psikiyatri ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastaneleri yapım işi ile ürün ve hizmetlerin temin edilmesi işini, belli istekliler arasında ihale edecek.
Sağlık Bakanlıığı'nda 14 ile tesis yatırımı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ön yeterlik değerlendirmesi, başvuru koşullarını karşılayan yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak.

Proje Afyon, Diyarbakır, Erzurum, Malatya, Samsun, Van illerinde yapılması planlanan 150'şer yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaneleri olmak üzere toplam 900 yataklı FTR hastaneleri, Bolu, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul-Bakırköy, Kahramanmaraş, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yapılması planlanan toplam bin 30 yataklı psikiyatri hastaneleri ve Diyarbakır, Erzurum, İstanbul-Bakırköy, Samsun, Trabzon ve Van illerinde yapılması planlanan toplam 600 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastaneleri olmak üzere toplam 2 bin 530 yataklı sağlık tesisleri yatırımını kapsayacak.

Yüklenici projenin finansmanı, uygulama projesini, tasarımını, inşaatını, medikal cihazlar ve diğer ekipmanın tedarikini ve tesis için gerekli mefruşatı sağlayacak.

Yüklenici ayrıca tesislerin bakım ve onarımı, görüntüleme, laboratuvar ve diğer tıbbi destek hizmetleri ile bilgi işlem, sterilizasyon, çamaşır, temizlik, güvenlik ve yemek dahil olmak üzere destek hizmetlerinin sunumunu, sağlık hizmetleriyle uyumlu ve Bakanlık onayını alacak ticari alanların yapım ve işletilmesini de üstlenecek.

Kamu özel ortaklığı modeli ile gerçekleştirilecek olan projenin yapımı 2 yıl, işletme dönemi 25 yıl olmak üzere toplam sözleşme süresi 27 yıl olarak belirlendi.

Ön yeterlik değerlendirmesi, başvuru koşullarını karşılayan yerli ve yabancı tüm isteklilere açık olacak. İş ortaklıkları ön yeterlik başvurusunda bulunabilecek, ancak konsorsiyumlar bulunamayacak. Ön yeterlik değerlendirilmesi sonucu yeterliği tespit edilen tüm adaylara gerekli bildirim yapılacak.

Katılımcı firmalar ön yeterlik dokümanını Ankara Balat'ta bulunan Sağlık Bakanlığı ek binasından bedeli karşılığı temin edebilecekler. Ön yeterlik başvuruları, 22 Haziran 2011 günü saat 15.00'e kadar aynı adrese verilecek.
 

sağlık
bakanlıığı'nda
14
ile
tesis
yatırımı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir