Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı Cizre’ye gönüllü doktor arıyor

TÜRK Türk Tabipler Birliği (TTB), sokağa çıkma yasağının ardından Cizde’deki Dr. Selahattin Cizrelioğlu Devlet Hastanesi’nde incelemelerde bulundu.
Kaynak: HÜRRİYET - MESUDE ERŞAN
Sağlık Bakanlığı Cizre’ye gönüllü doktor arıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TTB Merkez Konsey Üyesi Dr. Şehmuz Gökalp,  ziyaretin ardından hekim ihtiyacına dikkat çekti: “Hastanede 2-3 doktor kalmıştı. Bunlar da hastaneden evlerine gidemiyordu. Evlerinde olanlar da hastaneye ulaşamıyordu. sağlık bakanlığı Mardin, Diyarbakır ve diğer bölge illerinden Cizre’de çalışacak gönüllü uzmanlar arıyor. Ortopedi, çocuk hastalıkları başta olmak üzere uzmanları yok. Biz bölgedeki sağlıkçılar olarak  yardımcı olmak için gittik. Ancak resmi yetkililer kabul etmedi.”


 Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Bayazıt İlhan da gönüllü doktor konusunda yardımcı olmaya hazır olduklarını Sağlık Bakanlığı’na ilettiklerini belirtti. Hastanenin yöneticisi Dr. Mehmet Erzen, hastaneye başvurularla ilgili istatistik tutmadıklarını ancak  konversiyon (stresin bedensel belirtilerle dışa vurması) hastaları olduğunu söyledi.   

sağlık
bakanlığı
cizre’ye
gönüllü
doktor
arıyor
Yorum (4)
dr
Bir göz doktoru sağlık bakanlığında genel müdüre şöyle demişti: Diyarbakırda 9 göz uzmanıyız. Bitliste yok. Gönüllü olarak gitmek istiyorum. Aldığı cevap mı? : Ohoo. Herkesi kendi kafasına göre istediği yere verirsek işimiz iş.
1
Cevapla
murat 124
yunanli doktorlar vardi sahi ne oldu onlara ? sayin bakanimiz gani gani getiriyordu..
1
Cevapla
Birisi
Vlet hastanesine en az 200 saglik calisaniydik. Aramizda genel cerrahlar, dahili uzmanlar. Ebe, hemsire,cerrahlarteknikerler ve bazi cerrahlar ekibi ile gelmisti. Cizre bashekimi ve tibbi hizmetler baskani gonulliye ihtiyacimiz yok deyip hepimizi geri cevirdi. Simdi bakanlik mi istiyor? Gunlerce cizrenin sinirinda bekliyen onca doktor hemsire tekniker ebe vs. gelen herkes bakanliga bagli vicdanli insanlardi. Bakanlik kendi adi olsun diye neler yapiyor. Bu insanlar mi dusunecek halkin sagligini, yoksa gunlerce sinirda bekleyen insanlar mi?. Bu zaten daha once bakanlik demeden teklif edilmisti. Bu ne yaman celiski? Ne ciRe bashekimi, ne genel sekreterlik. Sahada asil boyle gunlerde halka sevginizi gosterin. Yandas davranmaktan vazgecin
1
Cevapla
Atilla gündüz
TTB GüneyDoğu olaylarında sürekli yürüyüş tertipleyeceğine,kendi arkadaş-yoldaşlarından gönüllerini göndersinler .Ankara da keyf yapmakla kuru yürüyüşle olmuyor demek ki ...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir