Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı 15 bini hekim 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak

Sağlık Bakanlığınca bu yıl 8 hizmet biriminde 9 farklı unvanda 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek
Sağlık Bakanlığı 15 bini hekim 16 bin sözleşmeli sağlık personeli alacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığınca bu yıl 8 hizmet biriminde 9 farklı unvanda 16 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek.

"2018 Yılında Sözleşmeli Sağlık Personeli İstihdam Edilecek Hizmet Birimlerinin Tespit Edilmesi Hakkında Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakanlar Kurulunca alınan kararda, eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2018'de istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin hizmet birimleri yer aldı.

Buna göre, acil sağlık hizmetleri, eğitim hastanesi, entegre ilçe hastanesi, halk sağlığı laboratuvarı, ilçe sağlık müdürlüğü, sağlık evi, toplum sağlı merkezi ve yataklı tedavi birimlerinde, bir diş tabibi, bir diyetisyen, bin 3 ebe, 5 hemşire, bir psikolog, 45 sağlık memuru, bir sağlık teknikeri, 6 bin 677 tabip, 8 bin 266 uzman tabip olmak üzere 16 bin personel istihdam edilecek.

sözleşmeli personel
sözleşmeli hekim
Yorum (4)
Volkan er
16000 yeni kadro mu acaba emin misiniz? Haber başlığınız yanlış bence. Sanki mevcut sözlesmeli(4924) durum güncellemesi.
8
Cevapla
m. murat
Açılacak hastane uzman hekim kadrolarında yine fiyasko yaşanacak, yeni hekim gelmeyeceği gibi, aynı yerde çalışan mevcut uyanık hekimler devlet memurluğundan istifa edip aynı yerde sözleşmeliye geçip maaşını artırma fırsatı bulacak.
11
Cevapla
dr.mikro
Sözleşme hakkı veya bu düzeyde iyilestirme tüm hekimlere yapilmalidir.Emeklilige yansiyan temel ücretim 3.000 TL.Bunu hekim olmayan bir milyon insana sorun hadi canım der inanmaz size.
31
Cevapla
diş hekimi
sözleşmeli kadrolarda diş hekimleri neden es geçiliyor?özellikle doğu illerinde ve ilçelerde çalışan diş hekimi arkadaşlarlada bu kadroların açılması gerekir
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir