Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı 11 bin sözleşmeli hekim alacak

Sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli şekilde yürütülebilmesi amacıyla 11 bin 173 sözleşmeli sağlık personelinin istihdamına yönelik Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.
Sağlık Bakanlığı 11 bin sözleşmeli hekim alacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2016 yılında 11 bin 173 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Sağlık hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdamına yönelik Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, 2016 yılında Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Türkiye Hudut ve Sahil Sağlık Genel Müdürlüğü ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nda istihdam edilmek üzere 11 bin 173 sözleşmeli personel alınacak.

Söz konusu kurumlarda 5 bin 238'i uzman olmak üzere 11 bin 92 tabip, 69 sağlık memuru, 5 hemşire, 3 ebe ve birer diş tabibi, diyetisyen, sağlık teknikeri ve psikolog istihdamı sağlanacak.

atamalar
sağlık bakanlığı
sözleşmeli personel
Yorum (5)
serkan Seyhan
Dahiliye uzmanları zor durumda bizi de sözleşmeliye geçirin lütfen..
8
Cevapla
efeee
sayın cumhurbaşakanımızın kurduğu hava ambulansda çalışan doktor pilot ve sağlık personeli aylardır maaş alamıyor sayın bakanım artık dayanma gücümüz kalmadı bu konudaki yardımlarınızı bekliyoruz saygılar....
10
Cevapla
ali ser
dişhekimleri perişan durumda.döner sermayeler eridi gitti.performanslar uctu.maaş farkı var sa dişhekimleri de hekim.dişhekimlerinin de hekimden saymanız gerekiyor.
9
Cevapla
tuncay çalışır
personelde aranacak şartlar: 1.yaş önemli değildir. 2.tüm yurtta 7/24 çalışabilecek olmalıdır 3.az para çok iş kriterlerine tam uymalıdır 4.mobbinge dayanıklı olmalıdır 5.müşteri memnuniyetini her durum ve ahvalde tam sağlamalıdır. 6.her türlü küfür ve kötü sözlere karşı son derece güleryüzlü kalabilmelidir. 7.yumruk tekme gibi fizikler darbelere dayanıklı olması kesinlikle istenecektir. 8.ateşli silahlara olabilmese de bıçak ve satır gibi kesici delici aletlere pabuç bırakmamalıdır 9.eğer terör bölgelerinde istihdam edilmişse 8. maddeye ek olarak, uzun namlulu silahlara, roket ve havan saldırılarına karşı da savunma yapabilmelidir.
18
Cevapla
Burak k
Bir an önce hastanelerdeki bu garip uygulama ortadan kalkmalı. Beyin cerrahisine sözleşme var ortopediye yok. Dahiliyeye var göğüs hastalıklarına yok. Radyolojiye var nükleer tip a yok. Kvc, çocuk cerrahi var. Plastik, üroloji yok. Aynı il aynı hastane aynı katta çalışıyoruz.uzman hekimiz ona var bana yok. Sebep nedir diyorsun cevap yok. 5. Ve 6. Bolgede çalışan tüm uzman hekimler ve pratisyen hekimler sözleşmeye geçmeli. Dibimizde bomba patlıyor. Burada çalışmanın 1. Bölgeye nazaran bir farkı olmalı.
9
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir