Medimagazin logo

Rusya'dan gelen doktor hasta, İzmir'de sağlığına kavuştu

Rusya'dan kalça ağrıları için Türkiye'ye gelen Aleksandra Kosenko, İzmir Şehir Hastanesi'nde kök hücre tedavisi ile sağlığına kavuşturuldu.
Rusya'dan gelen doktor hasta, İzmir'de sağlığına kavuştu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye'nin en büyük 4. hastanesi olan İzmir Şehir Hastanesi, son 3 ayda 39 farklı ülkeden 119 hastaya sağlık turizmi ve turist sağlığı kapsamında hizmet verdi.

Rus vatandaşı 46 yaşındaki Aleksandra Kosenko, kalça ağrıları nedeniyle her iki kalçasına protez önerildiği için araştırmalar sonucunda İzmir Şehir Hastanesi Ortopedi Kliniğinde tedavi edildi.

Ortopedi Uzmanı Dr. İlker Şenses, Kosenko'ya yapılan tetkikler sonucu kalça avasküler nekroz (kan akışının yetersizliği nedeniyle kemik dokusunun zayıflaması) tanısı koydu ve kalça protezi yerine kök hücre tedavisi uyguladı. Ameliyathanede anestezi altında yarım saat süren kapalı yöntemle yapılan işlem sonrası, Kosenko bir gün sonra taburcu edildi.

Kosenko, hastane hakkında duyduğu olumlu yorumlar ve gelişmiş teknolojisi nedeniyle İzmir Şehir Hastanesi'ni tercih ettiğini belirterek, "Rusya’dan geldim ve hastane hakkında çok güzel şeyler duydum. Buradaki gelişmiş teknoloji nedeniyle de burayı tercih ettim. Çok memnunum. Doktorum ve personeller çok ilgilendiler, hizmet çok güzel. Rusya’da herkese tavsiye edeceğim" ifadelerini kullandı.

Ortopedi Uzmanı Dr. İlker Şenses ise, "Türkiye’de doktor olarak çalışan ablasının tavsiyesi üzerine Rusya’dan gelen, kendisi de doktor olan hastamıza kendi ülkesinde tanı konmuş ve kalça protezi önerilmişti. Kliniğimizde yaptığımız tetkikler sonucu erken evre kalça avasküler nekroz tanısı koyduk ve kalça eklemini kurtarabilmek için kök hücre tedavisi uygulama kararı aldık. Sağlığına kavuşan hastamız bir gün sonra taburcu edildi" dedi.

rusya
doktor
izmir sehir hastanesi
kok hucre tedavisi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir