Medimagazin logo

Rektör: Yeni derslikler uzun süre ihtiyacımızı karşılayacak

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, "Sağlık bilimleri derslik binamız öğrencilerimizin uzun yıllar ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede" dedi.
Rektör: Yeni derslikler uzun süre ihtiyacımızı karşılayacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

EDİRNE-Yörük, yapımı tamamlanan sağlık bilimleri derslik binasının açılışı dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmamda, üniversitenin modern bir yapıla kavuştuğunu söyledi.

Derslik binasında tıp fakültesi, eczacılık ve diş hekimliği fakültelerinin öğrencilerin eğitim göreceğini dile getiren Yörük, şunları kaydetti:

"Bu binada diş hekimliği öğrencileri ilk dersini yaptı. Tıp fakültemiz öğrencileri temel bilim derslerini burada alacaklar. Binamızda 270 kişilik 3 amfimiz ve 210 kişilik küçük bir amfimiz olmak üzere 4 amfi bulunmaktadır. Bu sayı bizim için önemli. Çünkü öğrenci sayılarımız sürekli olarak artıyor. Bu sene tıp fakültemizde 260'a yakın birinci sınıf öğrencimiz bulunuyor. Eski binamız bu anlamda öğrencilerimizin ders ihtiyacını karşılayacak durumda değildi. Sağlık bilimleri derslik binamız öğrencilerimizin uzun yıllar ihtiyaçlarını karşılayacak kapasitede. Bunların yanında tıp eğitimi için çok önemli olan gelişmiş ve modern altyapısı ile anatomi diseksiyon laboratuvarlarımız bu binada yer alıyor.

Laboratuvarlar, en yeni en modern teknolojik alt yapıları ile tıp fakültesinin temel bilimler derslerinin rahat bir şekilde işlenebilmesini sağlayacak. Binamızda siyah ve beyaz salon isimli iki salon bulunuyor."

Yörük, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nde yer alan hekimliğin gelişimi tarihi odasında sergilenen Edirneli hekimlerin bağışladığı tıp aletlerinin de aynı şekilde bu binada da yer aldığını belirtti.

Yörük konuşmasının ardından akademisyenlerle kurdele keserek binasın açılışını gerçekleştirdi.

Açılışın ardından Yörük ve davetliler binayı inceledi.

tıp eğitimi
trakya üniversitesi
prof. dr. yener yörük
tip fakultesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir