Medimagazin logo

Reçetede yazan her ilaç kalemi için 3 Tl

Reçetede yazan her ilaç kalemi için 3 Tl
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne dün sunulan Emekli Sandığı Kanunuyla ilgili Kanun teklifinde  "Ayakta tedavide sağlanan ilaçlar"la ilgili olarak 3 Tl ödenebilmesine olanak sağlayan bir hüküm konuldu.

 

5510 sayılı kanunun ilgili maddesi:

MADDE 68-63 üncü maddede sayılan sağlık hizmetlerinden katılım payı alınacak olanlar şunlardır:

             a) Ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi.

             b) Vücut dışı protez ve ortezler

             c) Ayakta tedavide sağlanan ilaçlar.

             d) Kurumca belirlenecek hastalık gruplarına göre yatarak tedavide finansmanı sağlanan sağlık hizmetleri.

 

Kanuna eklenen madde:

 

reçetede
yazan
her
ilaç
kalemi
için
3
tl
Yorum (21)
şahin öztürk
Görülüyorki aşırı derecede artan sağlık harcamalarından dolayı sgk nın ciddi derecede mali krize girebileceği ihtimaline karşı adı geçen kuruma katkı payı alma, almama, artırma yada azaltma yetkisi veriliyor.. Bu yetki tedbir amaçlı olup hemen kullanılmayacak ama kriz ihtimalinde gündeme getirilecektir..
0
Cevapla
faruk
SAYIN BAKANI TEBRİK EDİYORUM.. YAPTIĞI HER HATADAN GEÇTE OLSA DÖNEN BİRİSİDİR MALUM...
0
Cevapla
HE
BORU DEĞİL, 45 MİLYAR YILLIK HARCAMA. HEMDE YARISINDAN ÇOĞU GEREKSİZ VE PİSİ PİSİNE BİRİLERİNİ ZENGİN EDEN HARCAMALAR.ÖZELLİKLE ÖZEL HASTANE KARTELLERİ, İLAÇ, MALZEME KARTELLERİNİ ZENGİN EDEN. BUNUN 5 MİLYARINI TASARRUF EDİP DOKTORUNUZA DAĞITSANIZ AYLIK 4-5 BİN TL MAAŞ ARTIŞI SAĞLARSINIZ. BÜYÜK ORANDA PERFORMANSA DAYALI HASTALARA ZARAR VEREN SAÇMALIKTAN KURTULURSUNUZ.
0
Cevapla
celal sönmez
daha durun.Yakındır, vatandaş gelirinin sağlık harcamalarından artan kısmı ile karnını zor doyuracak.
0
Cevapla
KOMİK OLMA
Şahin öztürk isimli arkadaş lütfen insanların zekasını küçümseme. Sen de olayın öyle olmadığını biliyosun neden böyle bir yorum yaptığın da artık çok anlaşılıyor. tedbir amaçlı yapılıyormuş!!!!, sağlık sisteminin patlak vereceğini bu işin içinde olan ve tarafsız olan herkes biliyor.Özel hastanelerde yasal olmadığı halde hastalardan fark alınırken, hastalardan haberi bile olmadan muayene parası, ilaç yazma parası,ilaç farkı, 182 randevu alma parası alınırken bile bu sistem açık veriyor. Çünkü sistem halkının hasta olması üzerine ve sürekli hastaneye başvurmasıyla ayakta kalan bir sistem. hasta müşteri oldukça her zaman kazıklanacaktır....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir