Medimagazin logo

Profesöre 10 ay bıçak parası hapsi

Bir hastasından 'bıçak parası' istediği ortaya çıkan Prof. Dr. Özdoğan hakkında mahkumiyet kararı verildi
Profesöre 10 ay bıçak parası hapsi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA (A.A)-Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özdoğan, 'bir ameliyat için para aldığı' iddiasıyla yargılandığı davada, 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Ankara 8. Ağır Ceza Mahkemesindeki davanın karar duruşmasına, Özdoğan'ın avukatları ile şikayetçi Sevgi Ün'ün avukatı katıldı. Şikayetçi avukatı, Özdoğan'ın 'ikna suretiyle irtikap' suçundan cezalandırılmasını istedi. Cumhuriyet Savcısı Cüneyt Hamdovalı ise 'ikna suretiyle irtikap' suçu işlendiğini belirterek Özdoğan'ın eyleminin TCK'nın 257/3. maddesinde düzenlenen 'görevinin gereklerine uygun davranması için çıkar sağlamak' suçunu oluşturduğunu ileri sürdü ve bu suçtan cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatları ise müvekkillerinin suçsuz olduğunu ifade ederek, beraat talebinde bulundu.

Sanık avukatlarından Adem Adıgüzel, soruşturma aşamasında usulsüz davranıldığını savunarak, 'Sivil polisler, savcılık talimatı dışına çıkarak, arama yapmışlardır. Göstermelik para, delil mahiyetinde değil. Müvekkilimin suçlu olduğunu gösterecek tek bir delil yok' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, müzakerenin ardından kararı açıkladı. Buna göre Özdoğan, takdiri indirim de uygulanarak, 'görevinin gereklerine uygun davranması için çıkar sağladığı' gerekçesiyle 10 ay hapis cezasına mahkum edildi. Ancak buna ilişkin hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararlaştırıldı.
 

profesöre
10
ay
bıçak
parası
hapsi
Yorum (4)
Ruhi Bunalım
Hocam siz değil, sistemi bu hale getirenler utansın. Performan sistemiyle o ameliyatı isze hastanede yaptırıp karşılığında da size 100 tl vermek isteyenlerin kulağı çınlasın.
0
Cevapla
my
yazık yazık...
0
Cevapla
drkimbıl
şikayetçi akıl verenleri dinlemeyip zamanını hastasına ayırsaydı bu alanda en iyisi olan hoca tarafından belki kurtarılacaktı,bu belki vicdan azabı bir ömür yeter zaten .hocanın artık uzman yetiştirme misyonu bence bitmiş insanlığa gereken hizmeti haketmedikleri oranda vermiştir.
0
Cevapla
Tarık Bengüç
O ameliyatın bedeli minibüs ücreti değil.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir