Medimagazin logo

Prof. Dr. Sibel Pekcan koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde, koronavirüs hastalarını sağlığına kavuşturmaya çalışırken virüse yakalanıp, yaklaşık 2 yıldır yoğun bakımda tedavi gören ve Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yoğun bakımdayken 'yılın doktoru' seçilen Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Sibel Pekcan Özkurt (62), hayatını kaybetti
Kaynak: DHA
Prof. Dr. Sibel Pekcan koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi
Prof. Dr. Sibel Pekcan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Dr. Sibel Pekcan Özkurt, pandemi döneminde hastalarını tedavi ederken, 2 yıl önce koronavirüse yakalandı. Sağlık durumu ağırlaşan Özkurt, görev yaptığı hastanede yoğun bakıma alındı. Hastanede yoğun bakımda tedavisi süren Özkurt, geçen yıl 14 Mart Tıp Bayramı kapsamında Pamukkale Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 'Yılın hekimi' seçildi. PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende Pekcan'ın ödülü, oğlu Doğuşcan Özkurt'a (26), Denizli Valisi Ali Fuat Atik ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından verildi.

"Koronavirüsle çok mücadele etti, hastaları tedavi ederken yakalandı"

Yoğun bakımdayken yılın doktoru seçilen Özkurt, tedavi gördüğü hastanede bugün hayatını kaybetti. Özkurt için Hilal Camisi'nde cenaze töreni yapıldı. Cenazeye eşi Ali Özkurt, oğlu Doğuşcan Özkurt, meslektaşları ve yakınları katıldı. Özkurt için arkadaşları ve yakınları gözyaşı döktü. Özkurt, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Çakmak Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Eşinin kaybetmenin acısını yaşayan Ali Özkurt, "Koronavirüsle çok mücadele etti ancak kendisi de hastaları tedavi ederken, yakalandı. En son akciğer yetmezliği başlamıştı, İstanbul'da akciğer nakli yapıldı. Ancak kalbi hastalığa dayanmadı" dedi.

Oğlu Doğuşcan Özkurt ise "Annem kendi alanında olan bir hastalığa yenildi. Çok mücadele etti ancak kurtulamadı" diye konuştu.

prof dr sibel pekcan
koronavirus
turk tabipleri birligi
denizli
Yorum (2)
Ali özkurt
40 yıllık bir sağlık profesyoneli ve eşi olarak yazıyorum. sadece covid-19’un değil, hekim hatalarının da bir göstergesi olarak kaybettik. acıyı yaşayan sadece ve sadece biziz. nurlar içerisinde yatsın
3
Cevapla
hasan
bende ciddi bir covid -19 geçirdim. hala etkileri sürüyor. hekimler maalesef her türlü bulaşıcı hastalığa ve saldırılara açık bir meslek mensupları. onun için yurt dışına kaçıyorlar . allahtan rahmet dilerim. nur içinde yatsın.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir