Medimagazin logo

Prof. Dr. Nesligül Yıldırım'dan 'Tıp Hukuku Ekseninde Hak ve Yükümlülükler' çıktı

Prof. Dr. Nesligül Yıldırım’ın "Tıp Hukuku Ekseninde Hak ve Yükümlülükler" kitabı okuyucuyla buluştu
Prof. Dr. Nesligül Yıldırım'dan 'Tıp Hukuku Ekseninde Hak ve Yükümlülükler' çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık alanında insanlara yardım aşkı, hukuka olan ilgi ve merakı ile birleşince tıp profesörü iken Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanarak, fakülteyi birincilikle bitiren Prof. Dr. Nesligül Yıldırım’ın “Tıp Hukuku Ekseninde Hak ve Yükümlülükler" kitabı çıktı. 

Prof. Dr. Yıldırım, kitabın yazılış amacını sağlığın geliştirilmesi ve teşviki için hak ve yükümlülükler bilincinin, hasta, sağlık çalışanları ve idare penceresinden oluşturulmasına katkıda bulunmak olarak tanımladı.

Kitapta, ilgili mevzuat hükümlerine ve yargı kararlarına kapsamlı bir şekilde yer verilirken, sorumluluk kavramının dayanak noktaları gösterilmeye çalışıldı. Ayrıca, ortaya çıkan uyuşmazlıklarda hasta ve yakınlarının iddiaları ve sağlık çalışanlarının savunmalarına karşılık yargının verdiği gerekçeli kararlara ilişkin örnekler verilerek okuyuculara hukuki bakış açısı kazandırılmak istendi.

Sağlık hakkı ve hasta haklarının uluslararası düzlemde gelişmesine yön veren Evrensel İnsan Hakları Bildirisi, Lizbon Bildirisi gibi uluslararası bildirilerin de aktarıldığı kitapta dünyanın konuya verdiği öneme vurgu yapıldı.

 

prof dr nesligul yildirim
kitap
tip hukuku ekseninde hak ve yukumlulukler
Yorum (2)
Ayşegül Cortoglu
bu kitabı hemen alıp kaynaklarıma eklerim. çülkü 2014 yılından beri üzerinde uğraştığım çalışmam ile konu olarak yakın. benimki mukayeseli bir çalışma...nesligül hanımın çalışmasını hemen satın alıp okuyacagim....
Cevapla
2nci Mabeyinci
alınacak bir kitaba benziyor.ilave olarak: hakan hakeri hocanın"tıp hukuku"kitabını alın,en azından kendi dalınıza ait kesimleri ve idari tüm kesimleri okuyun.ardından: "ayağınızı denk alın öyle düzgün olarak ameliyelerinizi" yapın:der sayın hakeri hoca.sayın nesligül hocanın mesajına da bakalım :-)
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir