Medimagazin logo

'Özelde çalışanların ücretleri ödenmiyor'

İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taner Gören, özel sağlık kuruluşlarında çalışanların ücretlerinin ödenmediğini iddia etti.
'Özelde çalışanların ücretleri ödenmiyor'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL- Gören, düzenlediği basın toplantısında, sağlıkta dönüşüm programı kapsamında kamu çalışanlarının özel sağlık kurumlarından faydalanabildiğini belirterek, bu durumun, özel sağlık kurumlarının sayısının artmasına ve hizmet kalitesinin düşmesine neden olduğunu kaydetti.


     Prof. Dr. Gören, Türkiye'deki özel sağlık kuruluşlarının 3'te birinin İstanbul'da bulunduğunu ifade ederek, ''Kriz var, Sosyal Güvenlik Kurumu ücretleri yeterli ödemiyor gibi bahanelerle, özel sağlık kuruluşlarında çalışanların ücretleri ödenmiyor'' diye konuştu.


     Gören, sağlıkta dönüşüm programının, vatandaşa iyi hizmet vermek amacıyla ortaya çıktığını anlatarak, ''Sağlık sektörü, silah ve enerji sektöründen sonra 3. kar getiren alandır. Sektörde ücret gasbı sistematik bir işlem haline geldi'' dedi.

'özelde
çalışanların
ücretleri
ödenmiyor'
Yorum (1)
ayşe m.
ttb nin ücret ödemeyen hastaneleri açıklıyoruz şeklinde açıklaması vardı.ancak öyle bir sonuç göremedim bu yazıda.çünkü gerçekten de çoğu hastane ödemiyor.ben de öyle bir hastaneden ayrıldım ve 5 ay olmasına rağmen hala 4 aylık fiks ücretimi alamadım.bu ülkede dolandırıcıların yaptıkları yanına kar kalıyor diye biz de mi öyle olalım yani?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir