Medimagazin logo

Ölen hastanın yakınları hastaneden şikayetçi oldu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde karın ve baş ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 37 yaşındaki Hanife Albulak, muayene olduktan 1 gün sonra hayatını kaybetti.
Ölen hastanın yakınları hastaneden şikayetçi oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, 7 Haziran Pazar günü meydana geldi. İddiaya göre, 6 Haziran Cumartesi günü düğüne gitmek üzere evden çıkan Albulak, biraz yürüdükten sonra fenalaştı. Uzun süre karın ve baş ağrısı çeken Albulak'ı yakınları hastaneye götürdü. Hastanede muayene olduktan sonra eve geri dönen Albulak, akşam saatlerinde tekrar fenalaştı. Ambulansla hastaneye kaldırılan Albulak, iddiaya göre iğne olduktan sonra eve geri döndü. Sabah saatlerinde yeniden fenalaşan Albulak, hayatını kaybetti. 2 aydır rahatsız olan Albulak'ın beyninde iyi huylu tümör tespit edildiğini belirten aile, hastane hakkında ilgilenmedikleri iddiasıyla şikayetçi oldu.


Hanife Albulak'ın eşi Ali Albulak, Hanife Albulak'ın 2 aydır rahatsız olduğunu ve bu süreçte defalarca muayene olduğunu söyledi. Dursun, Hanife Albulak'ın beyninde tümör tespit edildiğini de sözlerine ekledi.
Eşinin sabah fenalaştığını belirten Ali Albulak, "Eşim sabah fenalaştı. Bir bardak su verdim. Sonra kızımı çağırdım. Annen fenalaştı dedim. O sabah hayatını kaybetti. Hastanede hiç ilgilenmediler. Çocuklarım hastaneden şikayetçi oldu" dedi.


Hanife Albulak’ın oğlu Ercan Albulak ise "Annem düğüne gitmek için evden çıktı. Biraz yürüdükten sonra bayıldı. Sonra hastaneye götürüldü. Hastanede muayene olduktan sonra eve geri gönderdiler. Annem o gece tekrar fenalaştı. Bu kez ambulans çağırdık ve tekrar hastaneye gittik. Yine bir iğne yapıp geri gönderdiler. Sabah da hayatını kaybetti" diye konuştu.


ADLİ TIP KURUMU RAPORUNU BEKLİYORLAR
Hanife Albulak’ın gereken ilgiyi görmediğini iddia eden acılı aile, konuyla ilgili gerekli mercilere şikayette bulunduklarını söyledi. Aile şimdi İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek olan otopsi raporunun sonucunu bekliyor.


Konu ile ilgili hastane yetkilileri açıklama yapmazken, Kaymakamlık olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturmanın çok yönlü devam ettiği kaydedildi.

malpraktis
hastane şikayet
soruşturma
tekirdağ
Yorum (2)
selim
anevrizma hikayesi var bu vakada...çok yanıltıcı bir durum..bir beyin ve sinir cerrahı olarak benimde başıma geldi.sadece baş ağrısıyla acile gelen hastaya tomo çekmişler tamamen normaldi.lumpar ponksiyon yaptım, normaldi...yaşargil grade 0 dı.migren dedik,evine gönderdik.6 saat sonra kadın glaskow 5 le geldi...yakınlarınada laf anlatamadık.prematür kanama denilen şeyi..
2
Cevapla
drA
çok klasik laftır: hastanede hiç ilgilenmediler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir