Medimagazin logo

Öğretmen istediği ilacı yazmayan kadın hekime saldırdı

Gaziantep’te Aile Sağlığı Merkezi’nde Dr. Kamile Berfin Çevik, kayıtlı olmayan bir hastaya ilaç yazmayı reddettiği gerekçesiyle öğretmen A.H.T'nin saldırısına uğradı
Kaynak: Tele 1 - Barış Önal
Öğretmen istediği ilacı yazmayan kadın hekime saldırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık alanındaki şiddet vakalarına bir yenisi daha eklendi. Gaziantep Aile Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Dr. Kamile Berfin Çevik, görev yaptığı Şehitkamil Merkez 7 No’lu Aile Sağlığı Merkezi’nde kendisine kayıtlı olmayan hastaya ilaç yazmadığı gerekçesiyle öğretmen A.H.T'nin saldırısına uğradı.

“En çok kadın hekimler saldırıya uğradı”

T. tutuklama talebiyle savcılığa sevk edildi.

TELE1’den Barış Önal’a konuşan, Hekim Birliği Sendikası Yakup Gökhan Doğramacı, “Meslektaşımız basit müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaralandı. Hem hekime hem de kadına şiddet var. 2023’te en çok kadın hekimler saldırıya uğradı. Sağlıkta şiddet terörü sona ersin. Daha kaç can vereceğiz” dedi.

Doğramacı, sağlıkta şiddetin sebeplerini ise şu şekilde açıkladı:

“Sağlıkta kışkırtılmış bir sağlık talebi var ve sorumlusu hekimler gibi gösteriliyor. İdare sorunları üzerine almıyor. Sanki bunun faili hekimler gibi gösteriliyor. Hasta bir sorun yaşadığında karşısında hekimi görüyor. Bakanı görmüyor.  Bütün fatura hekimlere kesiliyor. ”

 

“Sağlıkta şiddete karşı mücadele etmeye devam edeceğiz”

Konuya ilişkin Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, sağlıkta şiddete karşı mücadele etmeye devam edileceği vurgulanarak, şu ifadelere yer verildi:

“Gaziantep Aile Hekimleri Derneği Genel Sekreteri Dr. Kamile Berfin Çevik görev yaptığı Şehitkamil Merkez 7 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde kendisine kayıtlı olmayan hastaya ilaç yazmadığı için vahşice darp edildi. Hekim arkadaşımıza önce küfür eden sağlık teröristi ardından vahşice saldırıp darp etmiştir.Meslektaşımıza geçmiş olsun diyor tekrarlanmamasını diliyoruz. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu olarak sağlıkta şiddete karşı tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.”

gaziantep
kadin hekim
ogretmen
saglikta siddet
Yorum (19)
Ak
bu kişinin öğrencilerine yazık. öğretmenliği ciddi bir şekilde sorgulanmalı…..
44
Cevapla
A.İ savar
niye dr un adı açık açık yazılmış diğer şeyin adı aht şeklinde yazılmış. bunu anlamıyorum.
4
Cevapla
Metin özkan
ne kadar yanlış bir başlık. meslekler arası dusmanlik olusturuyor. o kışınin karakteri ile alakalı bir durum. bizde öğretim uyesiyiz bir yönde öğretmeniz. meslek kutsal kişi hatalı. başıklara dikkat edelim. doktora saldıran ruh hastalarını kınıyorum.
3
Cevapla
Cookie Monster
birgün bir erkek cerrah...... yetti diyecek ve böyle birinin boynunu kıracak...... bu mu isteniyor....
2
Cevapla
Cookie Monster dan 2. Yorum
böyle nesli yetiştiren öğretmen ler: eserinizle gurur duyun. bu tipler de kendi bu tipi gibi eser yetiştirecek zaten.....
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir