Medimagazin logo

Öğretim üyelerinden cübbeli protesto

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, Sağlık Bakanlığı'nın Tam Gün ve Kamu Hastane Birlikleri hakkındaki düzenlemeleri cübbeli protesto etti.
Öğretim üyelerinden cübbeli protesto
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR-İzmir Tabip Odası önderliğinde Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin yataklı servis girişinde toplanan yaklaşık 50 öğretim üyesi, cübbelerini giyerek Sağlık Bakanlığı'nın Tam Gün ve Kamu Birlikleri hakkındaki düzenlemeleri protesto için basın açıklaması yaptı.

Akademisyen Hekimler Grubu adına basın açıklamasını okuyan DEÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Oğuz Kılınç, eylemin tamamen öğretim üyeleri inisiyatifinde geliştiğini belirtti. Son çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile üniversite hastanelerinin diğer sağlık kuruluşları ile eşdeğer görüldüğünü anlatan Kılınç "Öğretim üyeleri endişelidir. Akademik özerklik elden gitmektedir, siyasallaştırılmaktadır. Bunun için yasal düzenlemeler oluşturulmuştur. Bu konudaki kaygılarımızı kamuoyu ile paylaşmak için bu eylemi yaptık" dedi.

Prof.Dr. Oğuz Kılınç eylemlerini her gün saat 10.30 da aynı yerde sürdüreceklerini belirtti.

öğretim
üyelerinden
cübbeli
protesto
Yorum (10)
yetti gari
ÇOK SAYIN DOKTOR ARKADAŞLAR. LİSE DE ÇALIŞ ÇABALA TIP FAKÜLTESİNİ KAZAN SONRA DURMAK YOK ÇALIŞMAYA DEVAM UZMANLIK SONRA YİNE DEVAM AKADEMİK KARİYER BİLİM ÜRET EEE EN SONRA BİR HÜKÜMETR ÇIKIYOR BİR BAKAN ÇIKIYOR ÖMÜĞÜNE OT TIKIYOR. ARTIK YETER HOCALARIMIZ CÜPPE İLE , UZMANLARIMIZ UZMANLIK BELGELERİ İLE PRATİSYENLERİMİZ STETESKOPLARI İLE BİRLİK OLUP BU GİDİŞE GENEL GREV İLE TEPKİ KOYMA ZAMANI ÇEÇIYOR. BİZLER HEPIMİZ HOCASI-UZMAI-PRATİSYENİ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIP TIP FAKÜLRELERİNBİ KAZANMIŞ ÇALIŞKAN İNSANLARIZ. BİZİM ÜZERİMİZDEN OY DEVŞİRMELERİNE BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMELERİNE İZN VERMEYELİM. AYNI GEMİDE TIP FAKÜLTESİ MEZUNLARI OLARAK ORTAK TEPKİ KOYALIM. BU TEPKİLERİ TTB YADA DERNEKLERİNE HAVALE ETMİYELİM BU HASTALIĞI BİZZAT BİZLER TEDAVİ EDELİM EYLEM YAPALIM HEP BERAB ER ONURLU TIBBİYEİ ŞAHANELİLİER OLARAK. ARTIK YETER . BURADA SİYASİ GÖRÜŞÜNÜZ NE OLURSA OLSUN ONURUMUZ OLAN TIBBİYELİLİK RUHUNA YAKIŞANI YAPALIM HADİ.. HEP BERABER...
0
Cevapla
Mesut egemen
bu işi çözecekse izmir, istanbul ve ankaradaki öğretim üyesi vasfına sahip öğretim üyeleri çözecek. diğer üniversiteler devlet hastanesinden hallice. antalya bakanla kol kola, uludağ kendi öğretim üyesine zorla hasta baktırıyor, kayseri ve konya yakında ismini abdullah gül ve recep akdağ üni olarak değiştirecek. iş yine gerçek üniversitelere kaldı.
0
Cevapla
ey
Her hekim şu an sıkıntı içindedir.İnsanlığı kurtarma adına verdiği savaş yanında buna değmeyecek insanlar için türlü sıkıntıya girme sıkıntısıyla da karşı karşıyadır.Depremde onlarca insan ölür ,sorumlu onlarca insan yırtar, belediye su borusunun ağzını açık unutur,bir çocuk ölür kimse ceza yazmaz,ama dr en ufak hatasında ömründen ömür gider.
0
Cevapla
dr.öğ.üyesi
GEÇ BİLE KALDINIZ.......
0
Cevapla
dr ka
sn yetti gari rumuzlu arkadaş. grevi fırsat bilen bu arada bol hasta bakar bu ayki dönerimi 200-300 tl arttırırım diyen özürlü arkadaşların olduğu sürece bunu yapamazsın. Bence uğraşmayın ne diyorlarsa o.. nasıl isterlerse öyle duracağız. yat derse yatacağız kalk serse kalkacağız. bu eve gelin gittik unutmayın. Bu kadar koyunun bir arada olduğu başka bir toplulukta daha önce hiç görmedim.(topluluk olarak tabir ettiğim: saygıdeğer doktorlar) Sayın koyun doktorlar.. Bu evev gelin geldiniz.. Bey ne derse onu yapacaksınız... Onun sözünden çıkmak yoooooooooooook.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir