Medimagazin logo

Niğde’nin genel sekreteri göreve başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu Hastaneleri Birliği Niğde Genel Sekreterliğine atanan Dr. Emirhan Yardan görevine başladı.
Niğde’nin genel sekreteri göreve başladı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Niğde’de görevine başlayan Dr. Emirhan Yardan, Niğde Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi ziyaretinde gazetecilere açıklama yaptı. Yardan açıklamasında, “Sağlık yöteminde de artık profesyonel bir anlayış hakım oldu. İdari, mali ve tıbbi olarak üçe bölünmüş olarak çalışmaları yürüteceğiz. İdari ve mali bölüm yönetimi kendi alanlarında tamamen profesyonel lisans ve önlisans yapmış kişilerden oluşuyor. Tıbbi olarak ayrı bir başkanlığımız bulunmamaktadır, tıbbi konular bana bağlı olacak” dedi.

Yardan, “Sağlık öyle bir noktaya geldi ki kendi içinde bölünme ve buralara kendi alanında profesyonel olarak iş yapan kişilerin getirilmesi gerekti. Eski anlayış ile çalışmanın güçlüklerini ortadan kaldıracak bu proje ile herkesin işini en iyi düzeyde yapmasını sağlayacaktır. Aksi takdirde ben dahi işimden olurum. Bu proje ile Niğde, Türkiye’de iller arasında birkaç gün içerisinde hemen yükselme gösterdi. Bizim amacımız maket bir il oluşturarak bütün birimleri konveksiyonel olarak birbirine bağlamak ve aradaki olumsuz etmenleri yok etmek. Buradaki görevimiz insanlara bu hizmetleri verebilmek ve bu konuda vatandaşı bilinçlendirmek” diye konuştu.

Sınırlı koşullarda Niğde’ye hizmet vermeye çalıştıklarını söyleyen Dr. Yardan, hali hazırda çalışma ofislerinin olmadığı ve mevcut imkanlar içerisinde vatandaşa hizmet vermeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

kamu hastaneleri birliği
niğde
genel sekreter
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir