Medimagazin logo

Muayenehaneler kapanacak iddiaları hiç gerçekçi değil

Sağlık Bakanlığı'nın özel muayenehanelerin bazı kriterleri yerine getirmesi için verdiği tarihe bir aydan az bir zaman kaldı.
Kaynak: YENİŞAFAK
Muayenehaneler kapanacak iddiaları hiç gerçekçi değil
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Tabipler Birliği'nin, muayenehanelerin Bakanlık tarafından kapatılacağına dair yaptığ açıklaması ise tartışmaları da beraberinde getirdi.

HİZMET KALİTESİNE VURGU

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. İrfan Şencan, muayenehaneler için yaptıkları yönetmeliğin gerekçelerini Yeni Şafak'a anlattı. Şencan, Bakanlık olarak sadece özel muayenehaneler için değil tüm özel ve kamu hastaneleri içinde kriterler belirlediklerini kaydederek, sağlık kuruluşlarına ayrı süre verdiklerini ifade etti. Burada amacın özel muayenehaneleri kapatmak olmadığını söyleyen Şencan, "Amacımız verilen sağlık hizmetinin kalitesini artımak" diye konuştu. Şencan, "Özel hastanelerin süreleri doldu ve onlar bu standartlara uyuyorlar. Tıp merkezi için de 2012'in sonuna, kamu hastaneleri için de 2014'ün sonuna kadar süre verildi" diyen Şencan, yapmış olduğu açıklamayla amaçlarının özel muayenehaneleri kapatmak olmadığı, verilen sağlık hizmetin kalitesinin artırmak olduğunu ifade etti.

muayenehaneler
kapanacak
iddiaları
hiç
gerçekçi
değil
Yorum (8)
Dr.RY
İrfan ŞENCAN bey kamu hastanelerine niye 2014 e kadar süre vermiş, tıp merkezlerine niye 2012 ye süre veriyor bu çelişkiyi izah etsin. Kamu hastanelerinin kayırılıp, özel sektörün yokedilmesi mi hedefleniyor... Bu işin normali kamu ile özele aynı tarihlerin ve uygulamaların verilmesidir. Bu nedenle, ne bizi nede kamuoyunu aldatmasınlar. Niyet ortadadır.
0
Cevapla
mehmet küçükbaş
sayın bakanımızın dünki hürriyet gazetesin de ki yorumlarına baktım kapatmayı düşünmüyorlar . tekrar muaynehane açmayı düşünüyorum .
0
Cevapla
Halim Selim
Uzman hekimler de aile hekimi sistemine benzer şekilde Muayenehanesinde SGK ile anlaşma yapma hakkına sahip olursa hem uzman hekimler hem de hastalar rahat eder. Bu uygulamadan özel hastane sahipleri pek memnun olmayıp engellemek isteyebilirler ancak Akparti hükumeti isterse bu sorunu aşar. Yeterki istesin.
0
Cevapla
bg
şu anki problemelerin asıl başlangıcı. özellerin sgk ile anlaşmalarından ve sgk nın ağzına bakar duruma düştüklerinden kaynaklanıyor. muayenehanelerde sgk anlaşmalı hastalara bakıldığı an meslek bitti demektir.
0
Cevapla
Dr. M.K.
Tıp merkezleri için son süre Aralık 2013 değil miydi? Yoksa ilgililer niyeti mi bozdu? Bilenlerin bilgilendirmesi rica olunur.Teşekkürler...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir