Medimagazin logo

Mesane kanseri tedavisinde yeni bir döneme geçiliyor

Roche’un mesane kanserinintedavisi için çalıştığı yeni araştırma ürünü Amerikan Klinik Onkoloji Derneği'nin 2016 Yılı Genitoüriner Kanserler Sempozyumu’nda (ASCO GU) değerlendirmeye sunuldu. Kanserler Sempozyumu’nda (ASCO GU) sunuldu.
Mesane kanseri tedavisinde yeni bir döneme geçiliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Roche mesane kanseri tedavisinde devrim yaratan yeni ilacını global sağlık otoritesi olarak bilinen ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) yakında sunmayı planlıyor.

Son yıllarda giderek daha çok kişide görülmesiyle dikkat çeken mesane kanseri en riskli hastalıklar grubunda yer alıyor. Tedavi seçeneklerinin sınırlı olması nedeniyle her yıl yaklaşık 145 bin kişinin ölümüne neden olan metastatik mesane kanseri için yeni gelişmeler umut verici haberleri de beraberinde getirdi.

2012 yılında tanı konan 430 bin yeni vaka ile dünyadaki en yaygın kanser hastalıkları arasında dokuzuncu sırada bulunan mesane kanseri tedavisi için geri sayım başladı.Erkeklerde kadınlara göre 3 kat daha fazla görülen mesane kanserinin son 30 yıldır tedavisine yönelik etkin bir sonuç geliştirilemediği biliniyordu. Az gelişmiş ülkelerde yine 3 kat daha yaygın görülen mesane kanserinin tedavisi için bugün yeni bir tedavi seçeneği olabileceği belirtiliyor.

Roche yenilikçi tedavi yatırımlarına devam ediyor
Roche mesane kanseri tedavisinde devrim yaratan yeni ilacını global sağlık otoritesi olarak bilinen ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) yakında sunmayı planlıyor.
Roche Sağlık Direktörü ve Global Ürün Geliştirme Başkanı Dr. Sandra Horning kişinin kendi bağışıklık sisteminin kanserle savaşmasına yardımcı yenilikçi tedavi seçenekleri sunma çabalarına her zamankinden daha fazla yatırım yaptığına dikkat çekti. Horning “Roche’un ilacına yanıt veren ilerlemiş mesane kanseri hastalarının çoğu uzun takip döneminde yanıtları koruması cesaret verici bir gelişme. Söz konusu tedaviyi uygulayan hekimlere ve hastalarına en kısa sürede sunma umuduyla bu sonuçları AB, FDA ve diğer sağlık makamlarıyla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz." dedi.

Anti-PD-L1 hakkında
Lokal ileri veya metastatik ürotelyal karsinom hastalarında Roche’un henüz araştırma aşamasında olan kanser immünoterapisi ilacının merkezi faz 2 çalışmasının güncellenmiş sonuçlarını açıklandı.
Önceden tedavi görmüş popülasyonda medyan genel sağkalım (mGSK) PD-L1 ekspresyonu düzeyleri daha yüksek olan kişilerde 11.4 ay [%95 GA : 9.0, TE] ve genel çalışma popülasyonunda 7.9 ay [%95 GA: 6.6, 9.3] olarak saptandı. Çalışma ayrıca Anti-PD-L1 yanıt veren kişilerin (olguların %84'ünün (n=38/45) 11.7 aylık daha uzun medyan takip ile değerlendirildiğinde PD-L1 ekspresyonundan bağımsız olarak yanıt vermeye devam ettiğini gösterdi.. Medyan yanıt süresine henüz ulaşılmadı. Anti-PD-L1 iyi tolere edilmiştir ve advers olaylar, önceki güncellemelerde görülenlerle tutarlı bulundu.. Bu veriler, Amerikan Klinik Onkoloji Derneği'nin 2016 Yılı Genitoüriner

mesane kanseri
tedavi
fda
roche
anti-pd-l1
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir