Medimagazin logo

Malatya'ya sağlık yatırımları için 120 milyon Tl harcandı

Malatya'ya sağlık sektöründe yapımı devam eden inşaatlar ve proje çalışmalarına 2011 yılı için 11 milyon 950 bin TL ödenek ayrıldığı bildirildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin yapılması için girişimlerin sürdüğü belirtildi.
Malatya'ya sağlık yatırımları için 120 milyon Tl harcandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MALATYA -AK Parti Malatya Milletvekili Fuat Ölmeztoprak, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Şeker Fabrikası arazisinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 188 dönümlük alan üzerinde 10 blok halinde yapılacak olan ve inşaatı devam eden hastane binasının 2013 yılının nisan ayında bitirileceğini belirtti. Yaklaşık 100 bin metrekare inşaat alanına sahip 640 yataklı ve 800 kişi kapasiteli Devlet Hastanesi ile birlikte 950 araçlık otopark, 2 adet büfe inşaat yapımının sözleşmeye göre ve 2011 yılı için ilk etapta 6 milyon 700 bin TL ödenek ayrıldığını aktaran milletvekili Ölmeztoprak, proje bedelinin yaklaşık yüzde 30'unun bu yıl karşılanmasının planlandığını bildirdi.


Malatya ilinin ilçelerine de devlet hastaneleri yapılacağını söyleyen Ölmeztoprak, "Akçadağ ilçemizde 3 bin metrekare alan içerisine 25 yataklı ek binası için 2 milyon TL, Pütürge ilçemize yapılacak 25 yataklı hastane için ise 500 bin TL, Doğanşehir ve Hekimhan ilçelerimize 30 yataklı hastaneler için 2 milyon TL ödenek ayrıldı. Doğanşehir ve Hekimhan ilçelerimize yapılacak hastaneler önümüzdeki yıl hizmet vermeye başlayacak. Arapgir ilçesindeki Deregezen Sağlık Ocağının 4 daireli lojman yapımına 200 bin TL, Pütürge Uzunköprü Sağlık Ocağı'nın 4 daireli lojman yapımına 200 bin TL, Mücelli Aile ve Toplum Sağlık Merkezi'ne 350 bin TL ödenek ayrıldı" dedi.


Ölmeztoprak, "AK Parti hükümetlerimiz döneminde Malatya ilimize toplam sağlık yatırımları için yaklaşık 120 milyon TL harcama gerçekleştirildi. Malatya'mıza Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılması için girişimimiz sürmektedir" ifadelerini kullandı.

malatya'ya
sağlık
yatırımları
için
120
milyon
tl
harcandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir