Medimagazin logo

Kurum Başkanından veda mesajı!

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı Dr.Zafer Çukurova'nın görevden alınarak yerine Müsteşar Yardımcısı Dr.Hakkı Yeşilyurt'un atandığını her zaman olduğu gibi yine ilk olarak yine MEDİMAGAZİN vermişti. Çukurova bugün veda mesajı yayımladı. Veda mesajında şunları kaydetti:
Kurum Başkanından veda mesajı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1988’de mezun olduktan sonra sağlık camiasında çok çeşitli görevlerde bulundum. Kliniklerde şeflik, hastanede başhekimlik, Bakanlıkta Müsteşar Yardımcılığı’ndan sonra Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanlığı görevini ifa ettim. Siz değerli mesai arkadaşlarımla aynı çatı altında, aynı hedef doğrultusunda milletimize hizmet üretme şerefine nail oldum. Bu gurur ve onur çocuklarıma bırakacağım en önemli mirasımdır.

Kurum personelimiz ve bağlı birliklerimiz çalışanları ile beraber hastanelerimizde daha kaliteli hizmet sunumu noktasında birçok yeniliğe imza attık. Kurumda gönül birlikteliği ile ortak hedefe kilitlendiğimiz siz değerli mesai arkadaşlarımın, başlattığımız projeleri devam ettireceğine, daha iyilerini üretme azim ve kararlılıklarına inancım tamdır.

Değerli yol arkadaşlarım, hekim olmanın getirdiği sorumluluk duygusu, sağlık gönüllüsü olmamın verdiği çok yönlü bakış açısı ile her geçen gün değişen dünyamızda insan hayatının daha birçok derin üzüntü ve acılara gebe olduğunu görmemek maalesef ki imkânsızdır. Bu yaraların sarılması, acıların dindirilmesi hususunda biz sağlık çalışanlarına daha büyük sorumluluklar düştüğü bir gerçektir. Yaptığımız çalışmalar süresince gördüm ki bizde bu kutsal sorumluluğu yerine getirebilecek güç ve insan sevgisi fazlasıyla mevcuttur. Bu sebeple, bugün sağlık alanında büyük ilerlemeler kaydedilmiş, hasta memnuniyeti sağlanmış, bitmeyen azim, çalışma aşkı ve yeterli donanımla çalışmalar sürdürülmektedir.

İnsanlar gibi görevler de fanidir. Bu geçici görev/makamlar millete hizmetkârlık yeridir. Kaderin takdirine râm olmak inancımızın gereğidir. Memleketimize sunulan hizmetlerden, güzel bir niyetle yapılan ne varsa ebediyete intikal etmiş olduğuna yakînimiz tamdır.

Bu vesileyle, Sağlık sektöründe yaptığım idari görevlerimde şahsıma güvenerek milletimize hizmet üretme sorumluluğu içinde bana görev tevdi eden başta Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Başbakanım ve Sayın Sağlık Bakanım olmak üzere tüm yöneticilerime teşekkürü bir borç bilirim. Milletimize ve insanlığa hizmet noktasında devlet büyüklerimle aynı yolda yürümeye devam edeceğimden kimsenin şüphesi olmasın.

En derin sevgi ve saygılarımla…

Uzm. Dr. Zafer ÇUKUROVA

kurum
başkanından
veda
mesajı!
Yorum (17)
sağduyu
Her insan kendi imtihanını yaşar. Doğrular üzerine kurulmuş bir hayat yaşıyorsanız, yaşadığınız ve yaşayacağınız her şey kaderinizdir. Ben sizin her yönden çok iyi bir insan olduğunuzu iyi biliyorum. Hem bu dünyada hem de ahirette iyilik ve güzellikler sizinle olsun.
0
Cevapla
esatb
gittiğiniz EAH de koca koca klinik şeflerinin, doç, prof'ların etrafınızda pervane olması hoşunuza gidiyordu değil mi? Gitmiyordu deseniz kimse inanmaz. şu lafınızı şimdi size hatırlatayım, hani bir EAH hocası çalışma gün katsayısı yüzünden kimsenin tatile çıkamadığından bahsetmişti, siz de biz de zaten sizin tatil yapmanızı istemiyoruz demiştiniz. Biz de size iyi tatiller dileriz sayın UZMAN doktor..
0
Cevapla
ali çantabey
milletvekili adaylığı için mi bırakmış ?
0
Cevapla
VAHDET KOŞUCU
SEVGİLİ ZAFER ÇUKUROVA ÇALIŞMAYA VE YOL GÖSTERMEYE DEVAM ET.ALLAHA EMANET OL.HAYATTA BAŞARILAR DİLİYORUM
0
Cevapla
Dr.Cevdettokat
''İnsanlar gibi görevler de fanidir. Bu geçici görev/makamlar millete hizmetkârlık yeridir. Kaderin takdirine râm olmak inancımızın gereğidir''. Keşke bütün idareciler bu şuur içinde olsa. Makamlara gelip ali kıran-baş kesen, kendilerinin bir daha oradan inmeyeceğini sanıp ne oldum delisi, kral edasıyla çiy davranışlar sergileyenler olabiliyor. Bu insanlar makamlarını kaybedince tüm arkadaşlarını da kaybederek süt dökmüş kedi misali kimsenin yüzüne bakamıyor. Oysa kırılan her kalbin, girilen her kul hakkının vebalinin büyük buluşmada ne kadar ağır bir yük olduğunun farkına varsak sinek bile öldüremezdik. Güle güle sayın başkan yolun açık olsun.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir