Medimagazin logo

Konya'da doktor, hasta yakını tarafından darbedildi

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde bir hasta yakını doktoru darbetti. Olayın ardından kınama mesajı yayımlayan üniversite, "Saldırıyı gerçekleştiren şahısla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır. Üniversite yönetimi olarak olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz" ifadelerini kullandı
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Konya'da doktor, hasta yakını tarafından darbedildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi kliniğinde görev yapan bir doktor hasta yakını tarafından darbedildi. 

Üniversiteden kınama

Necmettin Erbakan Üniversitesi olaya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesi Ortopedi Polikliniğinde görev yapan doktorumuzun bir hasta yakını tarafından darp edildiği haberini üzülerek aldık. Saldırıya maruz kalan meslektaşımıza üniversitemiz ve bütün sağlık çalışanları adına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor, yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Gecesini gündüzüne katarak fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet, hakaret içerikli tavır, davranış ve tutumlar karşısında sessiz kalmayacağız. 

Saldırıyı gerçekleştiren şahısla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır. Üniversite yönetimi olarak olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

 

Başhekim'den açıklama: En kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum

Necmettin Erbakan Üniversitesi Tip Fakültesi Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Küçükkendirci, yaptığı yazılı açıklamada, Ortopedi Polikliniğinde görev yapan bir meslektaşlarının darbedilmesinin sağlık camiasını derinden üzdüğünü belirtti.

Olaya karışan kişi hakkında işlem başlatıldığını aktaran Küçükkendirci, şunları kaydetti:

"Hastalar için gecesini gündüzüne katarak fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet, hakaret içerikli tavır, davranış ve tutumlar karsısında sessiz kalmayacağımızı hatırlatır, olayın failleri hakkında her türlü hukuki sürecin takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Arkadaşımıza geçmiş olsun diyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum."

konya necmettin erbakan universitesi
doktor
hasta yakini
saglikta siddet
Yorum (6)
Cookie Monster
5199 lu olmak bir ayrıcalıktır (ironiyi anlayan anladı).... meslektaşımıza geçmiş olsun.....
5
Cevapla
eşitadaletisteriz
sonuç yok maalesef, şiddete dewamke , aynı muameleye maruz kalın inşallah koyucu, denetleyici ve uygulayıcılar...
9
Cevapla
Almanya Yolcusu
konya, yeni doğan güne merhaba dedi ve açılışı yaptı.
8
Cevapla
Deli Dumrul
"gaza strip" may be more safer than "emergency department". hamid el sabah, and his cameraman friend, javad kelle announces from gonya...............
7
Cevapla
Yorumsuz
pırıl pırıl bir asistan, tetkik işlenmemiş, hasta kızmış, barkod uçmuş yere düşmüş,asistan almak istemiş,hasta o sırada şiddet uygulamış. öfkenin, şiddetin,liyakatsiz yöneticilerin yarattığı iklim,en çok okuyanı,bilim yapanı ve üreteni vuruyor. bakalım nereden ,nasıl patlayacak.
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir