Medimagazin logo

Kaymakam’dan başhekime başarı belgesi

Kars Selim Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, ilçedeki sağlık hizmetlerinin sunumundaki kalite ve nitelik artışından dolayı Sağlık Grup Başkanı Dr. Turgay Sevinç’e başarı belgesi verdi.
Kaymakam’dan başhekime başarı belgesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İlçedeki sağlık hizmetlerinin kalite ve niteliği artıran Sağlık Grup Başkanı Dr. Turgay Sevinç, Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya tarafından başarı belgesiyle ödüllendirildi. Selim Grup Başkanlığı tarafından vatandaşa daha iyi hizmet verilebilmesi için hastanedeki biyokimya, hemogram, idrar ve kan test gibi laboratuar hizmetlerinin artırıldığını belirten Kaymakam Mehmet Nebi Kaya, bunun da hasta sevkinde önemli bir azalma sağladığını söyledi.

 

Şoför sayısı 4’e çıkarılan 112 Acil Servis ambulanslarının 24 saat kesintisiz hizmet verdiğini kaydeden Kaya, “Vakaya ulaşım süresi kısaltılarak erken müdahale oranının yükseltilmesi ve Aile hekimliği uygulamasının başlamasıyla yerinde sağlık hizmeti verilerek hastanedeki yoğunluk azaltıldı. Devlet Hastanesi Acil Servisi, hastabaşı oksijen sistemi ve raylı perde sisteminin kurulması ve yeni sedyelerin alınmasıyla modern bir hale getirildi. Hastanenin iç yapısı tadilattan geçirilerek kapılar değiştirilip, duvarlar elden geçirilerek daha temiz ve modern bir görünüm kazandırıldı. İdare personelin çalışma odalarında mobilyalar yenilenerek, çalışma rahatlığı ve düzeni sağlandı. Hasta Hakları Birimi kurularak, hastalara kendini ifade etme imkanı tanındı. Aile Hekimliği danışma birimi oluşturularak vatandaşların bu sisteminde daha rahat istifade edebilmeleri için danışmanlık yapıldı. Bir yıl arayla alınan iki yeni diş ünitesi sayesinde diş protez yapımına başlanarak, 24 saat hizmet verilmeye başlandı. Bütün bu çalışmaları yapan Dr. Sevinç, başarı belgesini hak etti” diye konuştu.

kaymakam’dan
başhekime
başarı
belgesi
Yorum (1)
cengiz
peki kaymakam kendisi ilçeye ne yapmış.örnek alıp çalışması gerekirken ödülmü dağıtıyor.Devlet büyüğü ya:))
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir