Medimagazin logo

Kan ihtiyacını öğrenciler karşılayacak

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi kentteki ihtiyacı karşılamak için kan bankası oluşturuyor. Gönüllü bağışçılardan toplanarak stoklanan üniteler, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz verilecek.
Kan ihtiyacını öğrenciler karşılayacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi kentteki ihtiyacı karşılamak için kan bankası oluşturuyor. Gönüllü bağışçılardan toplanarak stoklanan üniteler, ihtiyaç sahiplerine ücretsiz verilecek.Balcalı Hastanesi Kan Merkezi'nin oluşturacağı stoklarla sosyal yardımlaşma da ön plana çıkacak. ÇÜ Tıp Fakültesi İç Hastalıkları ve Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Birol Güvenç ve Kan Merkezi Donasyon birimi sorumlusu Serkan Uçar, üniversite öğrencilerinin kan bağışçısı olmasını bekliyor. Kan Merkezi'nde ayrıca üniversitede görev yapan, öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve çalışanların da düzenli kan bağışçısı olması istenecek. Kan Merkezi, bu bağlamda Adana Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polislere ve polis okulu öğrenicilerine de konuyla ilgili konferanslar düzenledi. Polislere kan bağışı yapmaları istenirken yılda en az 3 kez kan vermeleri tavsiyesinde bulunuldu. Üniversiteliler, emniyet görevlileri ve vatandaşlardan toplanacak yıllık 40 bin ünite kan Adana ve çevre illerin kan ihtiyacına cevap verebilecek. Kan Merkezi'nde günde 130 kişinin kan verdiğine dikkat çeken Uçar, şöyle konuşuyor: "Biz vatandaşlarımızdan 3 ayda bir kan vermelerini istiyoruz. Ya da en azından yıl da 3 kez kan vermelerini talep ediyoruz."

Ömer Sarı, Adana

Zaman

kan
ihtiyacını
öğrenciler
karşılayacak
Yorum (1)
Hasan Can
Serkan bey ile tanışalı 2 yıl oldu ve bu 2 yıl içerisinde kan bağışını desteklemek adına konser düzenledik ve tiyatro oynadık...bunların devam edeceği ve üniversite öğrencilerinin kan bağışında duyarlılığının artmasında Serkan beyin çok büyük emeği vardır...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir