Medimagazin logo

Kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatının şokunu yaşadı! Türkiye'de ilk vaka!

İstanbul'da yaşayan Hüsniye Avcı, kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatının şokunu yaşadı. Kalbinde 3 buçuk santim iğne tespit edilen kadının kalbindeki iğneyi alabilecek doktor aranıyor
Kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede hayatının şokunu yaşadı! Türkiye'de ilk vaka!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Esenyurt'ta yaşayan 60 yaşındaki Hüsniye Avcı, geçirdiği kalp krizi sonrası yatırıldığı özel hastanede, duydukları karşısında şok oldu.

İHA'nın haberine göre; kalp röntgeni çekilen Avcı'nın kalbinde 3 buçuk santim uzunluğunda iğne olduğu tespit edildi.

Balıkesir'de 2009 yılında tıp fakültesi hastanesinde safra kesesi ameliyatı geçiren Hüsniye Avcı, ikamet ettiği İstanbul'da rahatsızlanarak 2017 yılının Kasım ayında özel bir hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi nedeniyle gittiği hastanede röntgeni çekilen Avcı'nın kalbinde 3 buçuk santim uzunluğunda bir iğne olduğu saptandı.

Eşinin hayatında başka hiçbir ameliyat geçirmediğini söyleyen Cemil Avcı, "Eşim 2009 senesinde Balıkesir Tıp Fakültesinde safra kesesi ameliyatı geçirdi. Başka da bir ameliyat geçirmedi. Daha sonra İstanbul'da ikamet ettiğimizden dolayı İstanbul'da bir rahatsızlığından dolayı hastaneye kaldırdık. Hastanede yapılan tetkikler neticesinde kalbinde 3 ya da 4 santim uzunluğunda bir cisim tespit edildi. Daha sonra bu cismin iğne olduğu söylendi" dedi.

Öğrendikleri haber karşısında şok olan Avcı ailesi oğulları Hüseyin Avcı'nın ikamet ettiği Balıkesir'e döndü. Balıkesir'de açık kalp ameliyatına girdiklerini belirten Cemil Avcı, "Balıkesir'de açık kalp ameliyatı yaptılar ancak o iğnenin kalbin içinde olduğunu tespit ettiler. İğneyi alamadılar ve riskli olduğunu söylediler. Ve iğne halen kalbin içinde durur vaziyette görülmektedir" şeklinde konuştu.

"DÜNYADA DÖRDÜNCÜ, TÜRKİYE'DE İLK KEZ YAŞANDI"

Kalpte bulunan iğnenin dünya genelinde dördüncü, Türkiye'de de ilk defa yaşandığını söyleyen Avcı, "Edindiğimiz bilgilere göre başımıza gelen bu vaka dünya genelinde dördüncü kez görülmüş. Türkiye'de de ilk defa bizim başımıza gelmiş. Bunu doktorlar da teyit ettiler zaten. Ayrıca internetten edindiğimiz bilgiler de bunu doğruladı. Bizim Sağlık Bakanlığından bir isteğimiz var. Bu ameliyatı yapabilecek doktor veya hastane arıyoruz. Derdimize deva olacak bir hekim arıyoruz" şeklinde konuştu.

Avcı, "Biz İstanbul'da oturuyoruz. Kalp krizi geçirdim. Orada özel bir hastaneye götürdüler. Orada kalbimin içerisinde 3 buçuk santim büyüklüğünde iğne tespit ettiler. Orada kimsemiz olmadığı için ve çocuklar Balıkesir'de olduğu için Balıkesir' geldik. Devlet hastanesinde ameliyat olduk. Doktorumuz bunun riskli olduğunu ve cismi alamadıklarını söyleyip tekrar kapattılar. 1 buçuk aydır yatıyorum. Nefes sıkıntım var. Türkiye sevdalısı Başbakanımdan, Cumhurbaşkanımdan bana yardım etmelerini istiyorum. Allah onlardan razı olsun. Büyüklerin duası hepimizin üzerine olsun inşallah" dedi.

 

 

Balıkesir Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Orçun Gürbüz, raporunu incelediği hasta ile ilgili olarak, "Hastanın tomografisini göremedim sadece raporunu gördüm. Raporda da maalesef iğne ile alakalı bir şey yazılmamış. Ama anjiyosunda hareket eden metal bir cisim var 3-4 santim uzunluğunda. Bu iki yolla gitmiş olabilir. Eğer tomografiyi görseydim kesin bir şey söyleyebilirdim. Eğer kalbin içindeyse, bu damar yoluyla ilerlemiş olabilir. Herhangi bir kateter takılırken veya bir enjeksiyon yapılırken iğne kırılıp gitmiş olabilir. Veyahut kalbin zarında, etrafındaysa o durumda da herhangi bir işlemde herhangi bir iğne batması sonucu dolaşarak gitmiş olabilir. Ama bunu kesin söylemek için tomografiyi görmemiz gerekiyor. Eğer hasta bize tomografisiyle beraber gelirse nasıl bir işlem yapacağımızı, nasıl çıkarabileceğimizi kendisine detaylı bir şekilde anlatırız" dedi.
 

 

ilginç vaka
kalp krizi
Yorum (4)
Hasan Güngör
7 yıl önce asistan iken gece nöbette benzer bir vaka ile karşılaşmıştım, Ege Üniversitesi Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi ekibi olarak hasta ameliyat edilip sağlığına kavuşturulmuştu. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=gungor+h+sewing
9
Cevapla
Sedat işçi
Balıkesir üniversitesite hastanesinde tomografi çekilemiyor mu?Sayın hocamız hastanın tomografisini görseydim kesin bir şey derdim diyor!
4
Cevapla
Op dr
Hasta iğneyi yutmuş ve bu yolla da ozofagustan veya mideden geçmiş olabilir. Illa vasküler yoldan veya cerrahi sırasında unutulacak diye bir durum yok. Tomografi hastanın kronolojisini vermeyecek ki nasıl kesin yorum yapabilecekmiş. Ayrıca sk ameliyatı kapalı yapıldı ise düz iğnenin ne işi var?
4
Cevapla
kurt
Senaryo şu: Dr.Hans Richter başarılı bir cerrahtır. Uzun yıllar kariyeri için deneysel araştırmalar yapmaktadır. Cerrahi operasyon gerektiren kimsesiz hastaların ameliyatı sırasında hastalara vücutlarındaki uzun süreli fizyolojik yanıtlara neden olabilecek birtakım etik olmayan farklı girişimlerde bulunur. Takip ettiği bu hastalar sayesinde bilim çevresinde ses getiren çalışmalar sunar. Adı artık tüm dünyada Dr.Hansalo olarak anılmaya başlanmış, dünyanın hayranlığını kazanmıştır. Dedektif Julia ise rastlantı sonucu bu korkunç işi farkeder.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir