Medimagazin logo

Kalp cerrahları Çeşme'de buluştu

Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği'nin düzenlediği 10. Türk Kalp Damar Cerrahi Kongresi, İzmir'in Çeşme ilçesinde başladı
Kalp cerrahları Çeşme'de buluştu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği'nin düzenlediği 10. Türk Kalp Damar Cerrahi Kongresi, İzmir'in Çeşme ilçesinde başladı.Yaklaşık bin 600 bilim adamının katıldığı kongrede, eğitici kurslar ve panellerle kalp damar hastalıkları enine boyuna tartışılıyor. Eğitici kurs uygulamalarıyla kalp cerrahisindeki yenilikler, buluşlar, ameliyat yöntemleri, kalp hastalıklarının önlenmesi ve kalp krizine çözüm üretilmesi konularında bilgiler veriliyor.

Kongrede konuşan Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsa Durmaz, "İsteğimiz, genç cerrahlarımıza yenilikleri aktarmak, eğitmek ve bir beyin fırtınası oluşturmak. Bilimdeki teknoloji ve bilgi her gün değişmektedir. Bu kongrenin ana amacı, bilimsel yenilikleri meslektaşlarımıza aktarmaktır. Küçük hataların düzeltilmesiyle insanların nasıl yaşama bağlandığı bu kurslarla anlatılıyor." dedi.

Kongre boyunca kalp damar cerrahisindeki sıkıntıların ayrıntılarıyla tartışılacağını belirten Prof. Dr. Durmaz, "İlk gün eğitim amaçlı 14 kurs uygulaması yapıldı. Bunlarda, hastayı ölümden yaşama taşıyan çok kritik noktalar tartışıldı." şeklinde konuştu.

Kongrenin son günü olan 20 Ekim Pazartesi de bilim adamları EÜ Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi'nde yapılacak ameliyatları naklen izleyecek. Kongre boyunca 45 yabancı konuşmacı, 26 panel ve konferans, 14 kurs, uygulamalı çalışmalar, 124 sözlü sunum, 334 eposter, 242 tartışmalı poster, tıp alanında kullanılan yeni ilaçlar ve cihazların sergilendiği 51 ticari firma sunumu yapılacak. (CİHAN)

Zaman
kalp
cerrahları
çeşme'de
buluştu
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir