Medimagazin logo

Kadın doktora saldırdı, tehdit etti: İkinci kez tahliye oldu!

Edirne’de doktor B.B.Ö.'yü darbettiği suçlamasıyla tutuklanıp hakkında açılan davanın ikinci duruşmasında tahliye edilen Volkan Kuşçu, aynı hekimi bu kez sosyal medya üzerinden dizi repliğiyle tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanmasının ardından açılan ikinci davanın ilk duruşmasında da tahliye edildi.
Kaynak: DHA
Kadın doktora saldırdı, tehdit etti: İkinci kez tahliye oldu!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Dahili Yoğun Bakım Servisi’nde kanser tedavisi gören Nazife Kuşçu, 6 Şubat'ta çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Serviste asistan doktor olarak görev yapan B.B.Ö., hastanın oğlu Volkan Kuşçu'ya ölüm belgelerinin doldurulması yönünde bilgi vermek istedi. Bu sırada Volkan Kuşçu, doktor B.B.Ö.'ye yumruklu saldırıda bulundu. 

Güvenlik görevlileri araya girerken; hastane yönetimi 'beyaz kod' bildiriminde bulundu. Hastaneye gelen polis ekipleri, Volkan Kuşçu'yu gözaltına aldı. Kuşçu'nun yapılan kontrolünde, 1.30 promil alkollü olduğu tespit edildi. 

Doktoru darbetti, serbest kalınca sosyal medyadan tehdit etti... Defalarca beyaz kod almış

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ev hapsiyle cezalandırılan Volkan Kuşçu, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'nın itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı ve çıkarıldığı nöbetçi hakimlikte 9 Şubat'ta tutuklandı.

İkinci duruşmada tahliye edildi

Volkan Kuşçu hakkında Edirne 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. İkinci duruşmada mahkeme heyeti, saldırı mağduru doktor B.B.Ö. ile ilgili kati doktor raporunun beklenmesine ve sanık Volkan Kuşçu'nun tahliyesine karar verip, duruşmayı 12 Haziran'a erteledi.

Sosyal medyadan paylaşım yapınca yeniden tutuklandı

Duruşmanın ardından tahliye olan Kuşçu, sosyal medya üzerinden tehdit içerikli mesaj paylaştı. 

Sosyal medyasından 'Ne olursa olsun, cezaevine giren insan bir süre sonra katile dönüşür' repliğinin geçtiği bir dizi sahnesini paylaşıp, mesaj gönderdiğini iddia edilerek savcılığa şikayette bulunuldu. Haberleşme ve iletişim yasağı bulunan Kuşçu'nun paylaşımını 'tehdit' olarak kabul eden savcılık, hakkında tutuklama talebinde bulundu. Kuşçu, bu şikayetin üzerine yeniden tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kuşçu hakkında darp davasının yanı sıra tehditle ilgili de Edirne 5'inci Asliye Mahkemesi'nde açılan ikinci davanın ilk duruşması bugün görüldü. Duruşmaya doktor B.B.Ö. katılmazken avukatları ile Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürkan Altun, oda yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda meslektaşı ile sanık Volkan Kuşçu katıldı.

'Tehdit etmedim'

Duruşmada savunmasını yapan Kuşçu, darp olayının ardından ev hapsi cezası aldığını sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımların ardından yeniden tutuklandığını söyledi.

Darp olayından dolayı pişman olduğunu söyleyen Kuşçu, sosyal medya paylaşımlarında ise doktor B.B.Ö.’yü tehdit etmediğini iddia etti. Kuşçu, bakmakla yükümlü 2 çocuğu olduğunu, tehdit gibi bir niyetinin olmadığını söyleyerek, "Ben elime hiç silah almadım, geçim derdine düşmüş bir insanım" dedi.

Adli kontrol şartıyla tahliye edildi

Mahkeme heyeti, Kuşçu'yu 1 aylık tutukluluk halini göz önünde bulundurarak adli kontrol şartıyla tahliye etti. Kuşçu’ya yurt dışı çıkış yasağı ve haftada 1 gün imza verme zorunluluğu getirilirken, duruşma 4 Temmuz'a ertelendi.

 Prof. Dr. Gürcan Altun

 

'Diyecek bir şey bulamıyorum'

Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, duruşmadan sonra yaptığı açıklamada, karardan dolayı çok üzgün olduklarını söyledi. 

Altun, "Dün 17 Nisan Sağlıkta Şiddete Karşı Mücadele Günü’ydü. Gerçekten çok üzülüyorum. Şimdi bakıldığında daha önce bir meslektaşımıza karşı şiddet uygulamış olan birisi, tahliye olduktan sonra bu sefer sosyal medya üzerinden yine üstü kapalı ölüm tehditlerinde bulunuyor. Duruşmada gördüğünüz gibi ilk duruşmada tahliye kararı veriliyor. Buradan sesleniyorum; Sağlık Bakanı'na sesleniyorum. Meclisteki milletvekillerine sesleniyorum. Caydırıcı yasal düzenlemeler yapılmadığı takdirde bunun önüne geçilebilme olasılığı yok. Bugüne kadar 10’un üzerinde hekim görevi başında katledildi. Diyecek başka bir şey bulamıyorum” dedi.

doktor
edirne
saglikta siddet
darp
Yorum (9)
Deli Dumrul
bu hekim arkadaşımıza tavsiyem:işe giderken&çıkarken en az "yeddi" (7) ayetel-kürsi okuyup öyle işe gidip gelmesidir. allah korusun bu şahısta "takıntı" gelişmiş olabilir. ve hatta mümkünse (bolu' lu anestezi uzmanı arkadaşımın efsane deyimi ile) otobandan yani klinisyenlikten ivedilikle çıksın.
10
Cevapla
Ömer Hayyam
neden üzüleyim ki, hekimler aynı oldukça kendimi darlandıramam...
1
Cevapla
Ali Çantabey
allah akıl hidayet versin. adalet dağıtana ve tehdit edene...allah sağlıkçılarada sabır versin
7
Cevapla
İlahi adalet
bu sonucun doğmasına neden olan herkes layığını her iki cihanda da bulur,dinimiz , inancımız ve ilahi adalet böyle buyurur. öte tarafı bilmem ama ileri yaşım icabı,bu taraftakini çok gördüm.hadi hayırlısı.
8
Cevapla
Dr milletvekili
yeni bir sağlıkta şiddet yasası ivedilikle çıkarılmalı.doktor milletvekilleri bu haberleri okumuyor mu ? vicdanları sızlamıyor mu ? seyre devam mı ?
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir