Medimagazin logo

Kadın doğum uzmanı 'terör örgütü propagandası yaptığı' gerekçesiyle görevden alındı

Bitlis Tabipler Odası, Ahlat Devlet Hastanesinde görev yapan Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı S.N'nin, "terör örgütü propagandası yaptığı" gerekçesiyle görevden alınmasına tepki gösterdi.
Kadın doğum uzmanı 'terör örgütü propagandası yaptığı' gerekçesiyle görevden alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tabipler Odası Başkanı Dr. Osman Fatih Şanlı, yaptığı yazılı açıklamada, 21 Mart 2016'ta Diyarbakır'daki nevruz etkinliğinde yaptığı paylaşımları ve düşüncelerini ifade ettiği sosyal medyada paylaşılan bir cümlesi nedeniyle görevden uzaklaştırılmasının meslektaşına saygısızlık, hastalarına da haksızlık olduğunu iddia etti.

Ahlat'ta göreve başladığından beri tek kadın doğum uzmanı olarak çalışan meslektaşından hastalarının da memnun olduğunu belirten Şanlı, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Ahlat Devlet Hastanesinde çalışan tek kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olan üyemiz, zorunlu hizmeti bitmesine rağmen, günde 70 ile 80 hasta bakarak, poliklinik hizmetini devam ettiriyordu. Primer sezaryen oranı düşük, normal doğum oranının fazla olması nedeniyle Sağlık Bakanlığından tebrik ve teşekkür yazısı aldı. Kaymakamlık, 21 Mart 2016 Diyarbakır nevruz etkinliğiyle ilgili paylaşımları ve düşüncelerini ifade ettiği bir cümle nedeniyle meslektaşımızın görevden uzaklaştırılmasını uygun bulmuş. Doktor arkadaşımız, konuyu Van Bölge İdare Mahkemesine taşımış ve gereken hukuki süreç işlemektedir."

terör
diyarbakır
bitlis
görevden alma
Yorum (6)
Yuuksel
Eğer öyleyse hizmeti batsın
38
Cevapla
mehmet akdoğan
ülkemizde basın ve fikir özgürlüğünün tanımını yeniden yapmalıyız, ve ondan sonra herkes ayağını denk almalı. arkadaş istersen dünyada branşında tek hekim ol, nevruzdu paylaşımdı propagandaydı her haltı yiyemezsin. ekmeğini yediğin ülkeye hainlik etmeyecek ve sonra da ağlamayacaksın. o kadar beğeniyorsan git kuzey ırakta yaşa, o da yetmiyorsa kandile git.
23
Cevapla
Kerim
Vasifsiz,kultursuz,irkci kelimelerini de eklersen cok guzel bir sekilde kendini tariflemis olursun Mehmet Akdogan.Sen ve senin gibi kafatascilar gidin asil.Kimin yurdundan kimi kovuyorsun sen? Senden izin mi alacak millet nevruz kutlarken,paylasim yaparken?
11
Cevapla
Ahmed haki
Yarın atatürk resmi paylastığında senide türkiye şeriat devleti ilkelerine aykiri diye görevden aldiği zaman anlarsın demokrasinin güzelliğini
15
Cevapla
TARIK TÜRK
hangi makam ve mevkide olursa olsun kimse bölücü ayrıştırıcı propaganda yapamaz demokrasi soytarılık demek değildir.herkes adam gibi işini yapacak
18
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir