Medimagazin logo

Kaçan kedisini almak isterken 5'inci kat balkonundan düşen genç doktor hayatını kaybetti

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesi Şalgamlı Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli doktor İrem Büşra Üngül (27), ailesini ziyarete gittiği İstanbul'da kaçan kedisini almak isterken 5'inci kat balkonundan düşerek hayatını kaybetti.
Kaynak: DHA - Tuna KARABEY
Kaçan kedisini almak isterken 5'inci kat balkonundan düşen genç doktor hayatını kaybetti
İrem Büşra Üngül
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hayrabolu'da, Şalgamlı Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan aile hekimi İrem Büşra Üngül, hafta sonu izninde İstanbul Bostancı'da bulunan ailesini ziyarete gitti. Cumartesi akşamı, Doktor Üngül’ün Faik adını verdiği kedisi, balkona kaçtı. Balkona çıkıp kedisini almaya çalışan Üngül, dengesini kaybedip 5’inci kattan düşerek hayatını kaybetti.

Üngül'ün genç yaşta hayatını kaybetmesi ailesi, yakınları ve sağlık camiasında büyük üzüntü yarattı. Üngül, bugün memleketi Hayrabolu'da düzenlenecek törenle toprağa verilecek. 

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü de doktor Üngül'ün ölümü nedeniyle taziye mesajı yayınladı.

Mesajda, "Hayrabolu ilçesi Şalgamlı Aile Sağlığı Merkezi'nde hekim olarak görevini ifa eden sağlık ailemizin değerli üyesi ve kıymetli meslektaşımız İrem Büşra Üngül cumartesi gecesi İstanbul'da bulunduğu evin balkonundan düşerek vefat etmiştir. 1994 yılında Tekirdağ'da doğan, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 2019 yılında mezun olan meslektaşımız, bu tarihten itibaren Hayrabolu ilçemizde Toplum Sağlığı Merkezi, Saka Hüseyin Aile sağlığı Merkezi ve Şalgamlı Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yaparak değerli hizmetlerde bulunmuştur.

Meslektaşımızın ölüm haberi sağlık camiamızı derin üzüntüye boğmuştur. Kendisine Allah'tan rahmet; ailesine sevenlerine ve sağlık ailemize sabırlar dileriz" denildi.

 

 

tekirdağ
hayranbolu
şalgamlı aile sağlığı merkezi
kedi
doktor
Yorum (1)
Hasan Akdemir
Allah rahmet eylesin. İkinci olarak; bu balkonlar nasıl yapılıyor da insanlarımız sapır sapır buralardan düşüyor deyince , 2006 yılında Adli Tıp Dergisi' nde yayınlanan balkondan düşme vakalarıyla ilgili makaledeki öneriyi bu zamana kadar kimsenin pek kaale almadığı anlaşılıyor : " Balkon duvarı ve demirlerinin yüksekliği ile demirlerin aralıklarına standart getirilmesi ilk önlem olmalı ve uygulanmalıdır. Sadece bu önlem bile kaza ile düşmelerin birçoğunu engelleyecektir."
31
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir