Medimagazin logo

İstanbul'da anestezi uzmanı hayatını kaybetti

İstanbul'da görev yapan 38 yaşındaki Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Emine Kütük Uzunoğlu beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybetti
İstanbul'da anestezi uzmanı hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul'da özel bir hastanede görev yapan Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Emine Kütük Uzunoğlu, geçirdiği beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Uzunoğlu'nun vefatını duyuran Nevşehir Tabip Odası sosyal medyadan başsağlığı mesajı yayınladı.

Yayınlanan taziye mesajında "Nevşehirli hekimlerimizden Dr. Emine Kütük Uzunoğlu İstanbul'da vefat etmiştir. Cenazesi 10 Ocak günü öğle namazına müteakiben Aşağı Bekdik Camii'den kaldırılarak Kaldırım Mezarlığına defnedilecektir. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz." ifadeleri yer aldı.

Uzunoğlu'nun Erciyes Üniversitesi'nden mezun olduğu, uzmanlığını ise Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladığı öğrenildi.

Salgın sürecinde fedakarca çalışması ile gündeme gelmişti

Koronavirüs salgınının başladığı dönemde fedakarca çalışması ile gündeme gelen Uzunoğlu, o dönem bir televizyon kanalının hazırladığı programda, "Benim bir arkadaşım vardı. O da bu süreçte kızını bırakıyordu. Biz onunla oturduğumuz zaman hep 'bize bir şey olsa acaba çocuklarımız bizi hatırlar mı?' diyorduk. Biz de dönmeyeceğimiz duygusu olduğu için diyorduk ki 'öldük' olabilir. Ya da 'hastalandık zaten, görmedik yine göremeden öleceğiz' Sonrasında ne olacak? Bizi hatırlayacak mı? Bir arkadaşımız da 'evet hatırlayacak' dedi. İşte 'benim annem bir kahramandı. Hastaları için bizi bile bıraktı. Herkes evinde otururken belki bir maske bile takmaya üşenirken o bu hastalık yüzünden canını verdi' diyecek" ifadelerini kullanmıştı.

 

Toprağa verildi

Cenazesi memleketi Nevşehir'e getirilen Emine Kütük Uzunoğlu için Aşağı Bekdik Camii’nde cenaze namazı kılındı. 

Namaza Uzunoğlu'nun yakınları, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kılınan namazın ardından Uzunoğlu, şehir mezarlığında toprağa verildi.

 

"Çalışma arkadaşları onun melek olduğunu söylüyorlar"

Kızını kaybetmenin acısını yaşayan baba Mustafa Kütük, “Onun nasıl biri olduğunu yakın çalışma arkadaşları çok iyi ifade eder. Mükemmel bir insan olduğu, hastalarına ve çalışma arkadaşlarına karşı çok hoşgörülü olduğunu biliyoruz. Biz de burada teselli buluyoruz. 

Tabi kendi çocuğumuz ama çevresinden onu duymak bizi daha da mutlu ediyor. Mekanı cennet olsun. Çalışma arkadaşları onun melek olduğunu söylüyorlar. Rabbim onların duasını kabul etsin. Peygamber efendimize komşu eylesin. Doçentlik tezi veriyordu. Her şey yarım kaldı. 3,5 yaşında çocuğu vardı. O da yalnız kaldı" dedi.

"Türkiye çok iyi bir hekimini kaybetti"

Uzunoğlu’nun dönem arkadaşı olan Göz Hastalıkları Uzmanı Fatma Özdemir ise, "Emine benim dönem arkadaşımdı. Hepimizin parmak ile gösterdiği melek gibi bir insandı. Genç yaşta annesini kaybetmişti. Annesine özlemi çok büyüktü. Sadece doktor değildi o, annesine özlemi bitti diye düşünüyorum ama kendi evladı annesiz kaldı. Çok iyi bir insan, çok iyi bir arkadaş, çok iyi bir hekimdi. Türkiye çok iyi bir hekimini kaybetti. Biz de arkadaşımızı kaybettik. Acımızın tarifi yok" ifadelerini kullandı.

emine kutuk uzunoglu
anestezi uzmani
nevsehir tabip odasi
Yorum (10)
2nci Mabeyinci
merhume ile atauni' de 3.5 yıl çalışmıştık: cerrahi olarak tarafımıza, kendileri elinden gelen her kolaylığı göstermişti. yaradan' dan rahmet ve kederli ailesine taziye dileklerimi sunarım.....
35
Cevapla
sibel
değerli kardeşim ,başarılı doktor , harika bir anne ,sabırlı gayretli,melek kalpli arkadaşım mekanın cennet olsun . nurlar içinde yat. dr sibel kuzucan
18
Cevapla
Elif Reyhan Şahin
karabük'te birlikte görev yapmıştık. rabbi̇m rahmeti̇ i̇le muamele etsi̇n, mekani cennet olsun. hem i̇yi̇ bi̇r i̇nsan hem de i̇yi̇ bi̇r heki̇mdi̇. rabbi̇m ai̇lesi̇ne, tüm sevenleri̇ne sabirlar versi̇n :(
22
Cevapla
Candostbey
ne olursan ol.. hikayen ölümle bitecektir.
12
Cevapla
dr hacı murat güneş
aynı hastanede çalışma fırsatı bulduğum değeleri meslektaşım melek kalpli anne.. hiç sesinin yükseldiğini bir kez bile duymadım, hep güler yüzlü tebessümü ile ve bıraktığı hüzün ile aklımızda kalacak.. rabbi̇m mekanini cennet eylesi̇n i̇nşallah
5
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir