Medimagazin logo

İnsan beyninin gizemli ağı Nörobilim Kongresi’nde konuşulacak

Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi için geri sayım başladı. Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği (DABAD) tarafından bu yıl 4’üncü kez düzenlenecek olan Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi, Nişantaşı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 3 ve 4 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Alanında uzman çok sayıda akademisyenin yer alacağı, Türkiye’nin en geniş kapsamlı kongresinin bu yılki ana teması ise “Tamamlanamayan Puzzle Beyin” olarak belirlendi
İnsan beyninin gizemli ağı Nörobilim Kongresi’nde konuşulacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bilim insanlarının yüzyıllar boyunca ilgisini çeken, birçok araştırmaya konu olan karmaşık ve gizemli insan beyninin tamamlanmamış parçaları Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi’nde masaya yatırılacak. 

Disiplinlerarası Beyin Araştırmaları Derneği tarafından bu yıl 4. kez düzenlenecek olan Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi için geri sayım başladı. Nişantaşı Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, 3 ve 4 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek kongrenin bu yılki ana teması “Tamamlanamayan Puzzle Beyin” olarak belirlendi.

İnsan beyninin gizemli yapısı konuşulacak

Bugüne dek görülmemiş zengin ve kapsamlı içeriklerin yer alacağı, iki gün sürecek olan kongrede, alanında uzman akademisyenler ve konuşmacılar ile genç araştırmacıların eğitimi amacıyla düzenlenecek pek çok kurs, panel ve konferanslar gerçekleştirilecek. 4. Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresi, sinirbilimin içeriğini kapsayan birçok bilim dalına yer vererek genç yeteneklerin bilime ve beyne olan ilgilerini artırmayı, onlara bilgilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmayı ve bilim insanlarının sinirbilim alanında yaptıkları çalışmaların geliştirilmesini amaçlıyor. 

4. Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresinin içeriğinde; Zihin Felsefesi ve Sinirbilim Sempozyumu, 37 konferans, 31 panel ve 5 kurs yer alıyor. 

Yedi salonda eş zamanlı olarak alanında uzman 217 akademisyen konuşmacının katılımcılarla buluşacağı kongrede, eğitim cehalet ilişkisi, çağımızın hastalığı odaklanma ve dikkat eksikliği, hafıza ve yaratıcılık gibi birçok konu ele alınacak. 

2. Beyin Festivali’nde “Cahil Beyin” teması

4. Ulusal Nörobilim ve Tıp Kongresinde aynı zamanda Türkiye’nin 2. Beyin Festivali de gerçekleştirilecek. Gün boyu ardışık oturumlarla devam edecek etkinlikte "Cahil Beyin" temasıyla siyasette, eğitimde, sağlıkta, teknolojide ve daha pek çok alanda bir olgu olarak beyin konuşulacak.

Etkinliğe katılmak isteyenler kayıtları 1 Haziran tarihine kadar “4.norobilimkongresi.org/” web sitesinden gerçekleştirebilecek.

ulusal norobilim ve tip kongresi
disiplinlerarasi beyin arastirmalari dernegi
beyin
tamamlanamayan puzzle beyin
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir