Medimagazin logo

İnönü Üniversitesi, Özal'ın hayallerini gerçekleştiriyor

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir, Turgut Özal Tıp Merkezi'nin geçen yıl Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden daha fazla karaciğer nakli yaptığını söyledi. Özdemir, kalp damar tıkanıklığı tedavisinde ise yaklaşık 30 dakikada balon yöntemini uygulayan bir merkez haline geldiklerini anlattı.
İnönü Üniversitesi, Özal'ın hayallerini gerçekleştiriyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ergenekon Davası kapsamında tutuklanan eski rektör Fatih Hilmioğlu döneminde sık sık siyasi polemiklerle gündeme gelen İnönü Üniversitesi, yönetim değişikliğinin ardından adını bilim ve eğitimdeki başarılı çalışmaları ile duyurmaya başladı. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, kurulduğu yıllarda bölgenin ve Orta Doğu'nun en büyük sağlık merkezi olmasını istediği İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi de üniversitenin yeni imajına uygun atılımlarla bu hedefe doğru yol alıyor.

 

İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan Özdemir, merkezin geçen yıl karaciğer naklinde Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinden fazla nakil yapan merkez olarak adını duyurduğunu, kalp damar tıkanıklığı tedavisinde yaklaşık 30 dakikada balon yöntemini uygulayan merkez haline geldiklerini söyledi. Türkiye'de en kapsamlı ve donanımlı yoğun bakım ünitelerine sahip olduklarını ifade eden Özdemir, "Merhum Turgut Özal'ın merkezle ilgili hedefleri vardı. Buranın bölge ve Orta Doğu için bir sağlık merkezi olmasını istiyordu. Birçok alanda başarılara imza atarak, dünya çapında adından söz ettiren merkez, hedeflerine doğru yaklaşıyor. Geçen yıl gerçekleştirilen karaciğer nakilleri sayısıyla dünyanın birçok merkezini geride bırakan Turgut Özal Tıp Merkezi, en geç bir yıl içinde kalp nakli başka olmak üzere her alanda nakil yapılan bir merkez olacak. Şu anda da Orta Doğu ülkelerinden çok sayıda hasta alıyoruz. Zaten bölgenin de büyük yükünü kaldıran bir merkeziz. Yakın zamanda birçok yeni ünite açtık. Bunların başında yanık merkezi geliyor. Kalp, ilik, böbrek, kornea gibi alanlarda da nakil yapan merkezimiz, Turgut Özal'ın hayalindeki noktaya ulaştı. Akciğer hastalıklarında en fazla nakil yapan hastaneyiz. Kalp krizinde balon-stend yöntemini kullanarak yaklaşık yarım saat gibi sürede tedavi uygulayan hastaneyiz. Bu hizmet 24 veriliyor. Radyoloji, göz gibi bütün bölümlerde ciddi şekilde tedavi yapan hastaneyiz." dedi.

 

TIP MERKEZİNDE OTEL KONFORUNDA HASTA ODALARI YAPILIYOR

Turgut Özal Tıp Merkezi'ne hasta odaları, hayırsever vatandaşların desteği ile 5 yıldızlı otel konforunu aratmayan bir dizayna kavuştu. Kentin öncü firmaları ve hayırsever işadamlarının desteğiyle Kardiyoloji Servisi odaları modernize edildi. Odalara Almanya'dan her biri 5 bin TL'ye ithal edilen 10 yıl garantili hasta yatakları, LCD televizyonlar, mini buzdolabı konuldu.

 

Yakın zamanda ortopedi servisini de hayırsever desteğiyle modernize ettireceklerini anlatan Prof. Dr. Ramazan Özdemir, "Yatığımız zaman nasıl bir oda istediğimiz düşüncesinden yola çıkarak, odaların yeniden dizayn edilmesine kara verdik. Bu konuda bizlere hayırsever insanlarımız destek verdi. Şu anda 5 yıldızlı otel odaları düzeyinde hasta odalarımız düzenlenmiştir. Hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile sadece kardiyoloji Servisi'ni değil, tüm servislerimizin odalarını yeniden modern bir şekilde düzenleyeceğiz." şeklinde konuştu.

 

Hizmet kalitesiyle birlikte tıp eğitiminde de önemli başarılar elde ettiklerini anlatan Prof. Dr. Özdemir, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS)'nda yıllarca dereceye giremeyen İnönü Üniversitesi'nden geçtiğimiz yıl 2., bu yıl 1. çıkarmayı başardıklarını kaydetti. Başarıları artırmak için öğrencilerini bu yönde teşvik ettiklerine dikkati çeken Özdemir, TUS dönem sınavında Türkiye birinciliğini elde eden Farmokoloji Asistanı Abuzer Kayar'a otomobil hediye ettikleri kaydetti.

i̇nönü üniversitesi
tıp fakültesi
ramazan özdemir
tus başarısı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir