Medimagazin logo

İkiz doktorların tayini aynı hastaneye çıktı!

İstanbul'da dünyaya gelen ve öğrenim hayatları boyunca hiç ayrılmayan ikizler Mustafa Afşin ve Muhammed Safa Ayazoğlu, doktor olduktan sonra da aynı hastaneye atandı.
İkiz doktorların tayini aynı hastaneye çıktı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SAMSUN -İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi aynı sınıflarda okuyan çift yumurta ikizi Mustafa Afşin ve Muhammed Safa Ayazoğlu, iş hayatlarında da ayrılmadı.

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren ikizler, 2 ay önce Ladik Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde göreve başladı.

Pratisyen hekim Mustafa Afşin Ayazoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşiyle eğitim hayatları boyunca ayrılmadıklarını söyledi.

Üniversite sınavından yüksek puan aldığını ve yaşadıkları kentte bir üniversiteye yerleşme imkanı yakaladığını ancak ikiz kardeşinden ayrılmamak için Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesini tercih ettiğini belirten Mustafa Afşin Ayazoğlu, "Kardeşimle öğrenim hayatımız boyunca hiç ayrılmadık. Zaman zaman o fedakarlık yaptı, zaman zaman ben yaptım. Böylece aynı okulları bitirdik ancak aynı hastanede göreve atanmamız tamamen tesadüf oldu" diye konuştu.

Acil serviste nöbetler dışında da birbirlerinden ayrılmadıklarını ifade eden Ayazoğlu, "Hastanede zaman zaman yine aynı anda çalışıyoruz. Kardeşimle olduğumda birbirimize paylaşımda bulunuyoruz" dedi.

Hep aynı okullarda okuduklarını anlatan Muhammed Safa Ayazoğlu ise "Öğrenim hayatından sonra da Allah bizim beraberliğimizi bozmadı, aynı iş yerine atandık. İkimizin de ortak kararı birbirimizden ayrılmamaktı. Bunu da mümkün olduğu sürece gerçekleştirdik. Karşılıklı fedakarlıklarımız çok oldu. Bizim için mutluluk verici" şeklinde konuştu.

-"İnşallah ikiz kız kardeşlerle evlenmek istiyoruz"

Kardeşiyle hobilerinin de birbirine yakın olduğuna işaret eden Ayazoğlu, "İnşallah ikiz kız kardeşlerle evlenmek istiyoruz. Tabii ki bu biraz nasip. Nöbetler dışında birbirimizden hiç ayrılmıyoruz, umarım ayrılmayız" dedi.

-"İkizlerin atandığını görünce şaşırdım"

Ladik Devlet Hastanesi Başhekimi Birol Binbir de ikizlerin aynı hastaneye atanmasına kendisinin de şaşırdığını kaydetti.

Binbir, ikizlerin birbiriyle uyumlu şekilde çalışmasının kendisini ve hastaları memnun ettiğini dile getirdi.

sosyal tıp
ikizler
tıp fakültesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir