Medimagazin logo

İhmal olduğunu iddia eden hasta eşi, doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu

Denizli'nin Çivril ilçesinde burun ameliyatı olan, on ay önce evlendiği eşinin yanlış tedavi sonucu beyin felci geçirerek yatağa bağımlı hale geldiğini iddia eden kadın, doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu
İhmal olduğunu iddia eden hasta eşi, doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Denizli'de yaşayan Fatma Doğan, ilçedeki bir hastanede burun ameliyatı olan eşinin beyin felci geçirerek yatağa bağımlı halde yaşam mücadelesi verdiği gerekçesiyle ameliyatı gerçekleştiren doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Çivril Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Fatma Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, on ay önce evlendiği eşi İbrahim Doğan'ın nefes alamama şikayetiyle söz konusu hastaneye başvurduğunu, tetkiklerin sonunda burnundaki kıkırdağın ameliyatla alındığını belirtti.
Doğan, eşi ameliyattayken kapı önünde beklediğini, yaklaşık bir saat sonra birçok doktorun telaşla ameliyathaneye girdiğini, hasta bakıcılardan eşinin ameliyat sırasında fenalaştığını, beynine oksijen gitmediğini, bu nedenle Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmesine karar verildiğini söyledi.


- "Eşim üç aydır yoğun bakımda"
Eşinin ameliyata sağlam girdiğini ancak sağlam çıkmadığını söyleyen Doğan, şu iddialarda bulundu:"Eşim 13 Ocak tarihinde bu hastaneye, burnundaki kıkırdak nedeniyle nefes alamama şikayetiyle gitti. Doktorlar ameliyatla alınması gerekiyor demiş. Ameliyata sağlam girdi fakat sağlam çıkamadı. 3 aydır yoğun bakımda, midesinden beslenmek zorunda kaldı. Makine yardımıyla nefes alabiliyor. Bilinci bazen açık bazen kapalı oluyor. Bizi tanıyor mu hala merak ediyorum. Gülümsüyor, elimizi sıkıyor. Ameliyat sırasında kalbinin durduğunu söylemediler bana. Beyni ameliyat sırasında oksijensiz kalmış. Daha sonra bizi Pamukkale Üniversitesine sevk ettiler."


- "Beyin felci geçirdi"
Doğan, eşinin daha sonra kısmi beyin felci geçirdiğini ve yatağa bağımlı halde tedavi gördüğünü ifade ederek, "Doktorlar bize hastanın yaşı genç olduğu için uzun sürede iyileşme şansının olduğunu söylediler. Kesinlikle ihmal edildiğini düşünüyoruz. Çivril'de sorumsuz bir durumla karşılaştık. Doktorlar hakkında yasal bir süreç başlattık. Savcılığa şikayet dilekçesi verdim. Eşim için elimden geleni yapacağım. Size anlatamam kalbimin acısını. Ona bakmanın acısını anlatamam. Bizim hayallerimiz vardı. Bizi ne hale getirdiler." diye konuştu.


- Öztürk: "Herhangi bir ihmal söz konusu değildir"
Konuya ilişkin Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ameliyatın gayet başarılı geçtiğini, hastanın karşılaştığı durumun ameliyat sırasında olmadığını ileri sürdü. Öztürk, "Hastamızın vücudu ameliyat sonrasını kaldıramamış. Doktorlarımız gerekeni yapmışlardır. Herhangi bir ihmal söz konusu değildir. Konuyu bizzat kendim takip ediyorum" ifadelerini kullandı. 

tıp hukuku
malpraktis
denizli
Yorum (6)
Cerrah
Sayın genel sekreterimizin önünde saygı ile eğiliyorum. Populist bir söylemle geçiştirmek yerine konuyu yskından takip etmiş hekim arkadaşın haksız yere linç edilmesinin de önüne geçmiştir
16
Cevapla
dres
İnsanlarda kader inancı diye bir şey kalmamış. Basit bir ameliyat!! Kardeşim ameliyatın basiti mi olur? Ameliyat öncesi tonla kağıt imzalıyorsunuz zahmet edip okusaydınız her şey yazıyor. Tabi zor durum keşke olmasaymış ama böyle şeyler olabiliyor, insanlar başlarına gelen her negatif olayda doktorların yakasına yapışmayı bıraksınlar artık lütfen ya. Komplike hastalara hiç kimse bakmamaya başladı durum daha da vahim yoksa ileride
16
Cevapla
Dr.özgür
Bu millet komplikasyonun ne demek olduğunu ne zaman öğrenecek? Bari ben öğreteyim.. Tedavi sürecinde doktor iradesi dışında gelişen arzu edilmeyen sıkıntılı şeylere komplikasyon denir. Her tedavinin bir komplikasyonu vardır.. Aspirin içip mide kanaması sonucu ölebilirsin . Anesteziye bağlı infarktüs geçirebilirsin...vs... Eğer ,komplikasyonu kabul etmiyorsan doktora gitmemen gerekir,sayın milletim..
22
Cevapla
CD
Öncelikle hastaya acil şifalar dilerim. Son yıllarda sağlık konusunu basite indirgeyenlere inanan ve güvenenlere şu hususu belirtmek lazım: En küçük operasyon ve kullanılan en basit ilaçlar dahi risk taşır. Hastanelerde 100 erlik desteler halinde muayene edilen hastalar bu işin önemini anladığında çok geç oluyor. Kalitesiz, populist, peşkeş çekilen sağlık ve leblebiye dönen ilaçlar yüzünden ne yazık ki sağlıkta dünyanın en kötü durumda olan ülkesiyiz. (Meksikadan sonra)
1
Cevapla
Özgür
Dres(dr) Büyük konuşma bir yakınının başına gelir ağlarsın sonra bu nasıl kader diye.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir