Medimagazin logo

Her gün 7 doktor, yurt dışına gitmek için belge alıyor!

2002 yılında yurt dışına gitmek için belge isteyen hekim sayısı 59 iken bu sayı Aralık 2021’de bin 405’e çıkmıştı
Her gün 7 doktor, yurt dışına gitmek için belge alıyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Doktorlar, özlük haklarındaki eksiklik ve çalışma şartlarının ağır olması konusunu sıkça gündeme getirirken, Türk Tabipleri Birliği’nden (TTB) ‘yurt dışına gitmek için’ belge isteyen doktorların sayısı hızla artıyor. Her gün ortalama yedi hekim yurt dışına gitmek için belge alıyor.

Birgün’den Sibel Bahçetepe’nin haberine göre yaklaşık 1200’ü aşkın hekimin yurt dışına gitmek için TTB’den belge almak için başvurduğu, yıl sonunda bu rakamın 3 binleri bulabileceği belirtildi.  

Önceki yıllarda daha çok asistan ve pratisyen hekimlerin gitmek için belge almak istediği kaydedilirken, bu yıl uzman ve akademisyenlerin de başvurularının artması dikkat çekti.

2002 yılında yurt dışına gitmek için belge isteyen hekim sayısı 59 iken bu sayı Aralık 2021’de bin 405’e çıkmıştı. 

yurtdisi doktor
Yorum (13)
dr
oturup seyredecek miyiz bu gidişi? nasıl ve kimle telafi edilecek ? tarladan yetişir gibi bulunmuyor mübarek. neden gidiyorlar diye bi düşünülüp tartışılmayacak mı ? en ufak bir rahatsızlık duyulmayacak mı ? mı,mi,mu,mü ?
7
Cevapla
uzman hekim
bu saatten sonra şartlar düzelebilir umuduyla burada duran doktoru sevsinler, demekten başka diyecek şey yok...
10
Cevapla
uzman doktor
agustos 15'de belli olur, dağ fare doğurursa, herkes başının çaresine bakar..
12
Cevapla
Has Odabaşı
herhalde admin de gitme için başvuruda bulunmuş 1 haftadır yoktu haberle güncellenip yorumlar yayımlanmaya "nihayet ?!?!?" başlanmış.........
10
Cevapla
dr ceyar
2000 yılında nrş asistanı oldum.6 yılın 3 yılını nöbet tuttum...gece gündüz aç susuz ameliyatlara girdim...uzmanlığım asistanlıktan daha zor şartlarda geçti..hala mutsuz çalışan nrş uzmanıyım..eğer dil biliyorsanız mutlaka terk edin bu ülkeyi...zaten kovuyorlar!!..
40
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir