Medimagazin logo

Hastanenin hasta eden otoparkı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin Çapa yerleşkesinde kelimenin tam anlamıyla otopark krizi yaşanıyor. Aracıyla hastaneye giren yer olmadığı için dönüp duruyor, hastalarla görevliler arasındaki tartışmaların sonu gelmiyor...
Kaynak: HABERTÜRK
Hastanenin hasta eden otoparkı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çapa'daki İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin otoparkına giren bin pişman... Neden mi? Bir curcuna, bir karmaşa almış başını gidiyor da ondan... Her bölümün önünde bir otopark yeri var ama yer bulup da aracını park edebilene aşkolsun!

 

Aracıyla hastaneye giren otoparkta dönüp duruyor, görevlilerle hastalar arasındaki tartışmaların ardı arkası kesilmiyor. Üstüne üstlük, otoparka giriş ücretli olduğu için yer bulamadan çıkmak zorunda kalanlar bile para ödemek zorunda kalıyor. Yani neresinden tutsanız problem...

 

SİNİR HARBİ YAŞANIYOR

Hal böyle olduğundan Şikayet Hattı'na bu otoparkla ilgili gelen mesajların haddi hesabı yok. İşte o mesajlardan biri... "Annemin rahatsızlığı nedeniyle dört-beş gün üst üste Çapa'ya aracımla gittim. Ama park etmek ne mümkün! Bu kadar yoğun bir hastanede otopark yeri yok. Şans eseri bir boş yer bulsam da görevliler park ettirmedi.

 

Neredeyse bir saat park yeri bulmak için mücadele ettim. Görevlilerle yaptığım tartışma ve sinir bozukluğu da cabası. Yer bulmak için dakikalarca otoparkta dolaşıp sinir harbi yaşadıktan sonra yer bulamadan hastaneden çıkmak zorunda kaldığımda bir de park ücreti istediler. Uzun lafın kısası hastane otoparkı çıldırtıyor. Buraya sağlam giren bile bu keşmekeşte hasta çıkar!"

 

YER BULAMADAN ÇIKAN PARA ÖDEMEK ZORUNDA

Fotoğraflarda da açıkça görüldüğü üzere otoparklar tıklım tıklım. Yer bulmak için dakikalarca otopark içinde dolaşan sürücüler, çaresizce otoparktan çıkmak zorunda kaldığında bile otopark parası ödemek zorunda kalıyor. Bu durumda da hastalarla görevliler arasında gerginlikler yaşanıyor.

hastanenin
hasta
eden
otoparkı
Yorum (1)
ahmet kaya
İstanbul da nereye gittiğinizde arabanızı ücretsiz rahatça bir yere park edebiliyorsunuz. Örneğin haberi yapan Habertürk binasına gideceksiniz ücretsiz park yeri var mı?. Haber tek taraflı hazırlanmış, hastanenin girişinde otopark için yer sorunu olduğu büyük tabelalar ile yazılmış, ilk 15 dakika ücretsiz yani girdiniz çıktınız para ödenmiyor. hastanenin hemen altında belediyenin otoparkı var. Ayrıca resimlediğiniz bölge çocuk hastanesi yıkıldıktan sonra arsasına devşirilen otopark. Bu arada esas sorun şu yıkılan çocuk hastanesi 4 yıldır yapılmadı.. Yani aracınızı bir şekilde park edersiniz de hasta çocuğunuzu yatıracak yer bulamazsınız..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir