Medimagazin logo

Hastalarım için geri döndüm, kimseye kırgın değilim

Okmeydanı Hastanesi Klinik Şefi<b> Necati Yenice</b>, karısının ölümünden kendisini sorumlu tutan bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Doktor arkadaşları 24 saat içinde 12 kritik ameliyat gerçekleştirerek Yenice'nin vücudundaki 6 mermiyi çıkardı. Yenice uzun bir tedavi sürecinin ardından iki ay önce yeniden hasta bakmaya başladı.
Hastalarım için geri döndüm, kimseye kırgın değilim
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Okmeydanı Hastanesi Klinik Şefi Necati Yenice, karısının ölümünden kendisini sorumlu tutan bir kişinin silahlı saldırısına uğradı. Doktor arkadaşları 24 saat içinde 12 kritik ameliyat gerçekleştirerek Yenice'nin vücudundaki 6 mermiyi çıkardı. Yenice uzun bir tedavi sürecinin ardından iki ay önce yeniden hasta bakmaya başladı.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde 27 Aralık 2007'de silahlar patladı. Tayfun Erkenkalkan isimli bir hasta yakını eşinin yaşamını yitirmesinden sorumlu tuttuğu Dahiliye Klinik Şefi Doç. Dr. Necati Yenice'yi hastane bahçesinde kurşun yağmuruna tuttu. Vücuduna 6 kurşun isabet eden Yenice, boynundan ve göğsünden aldığı kurşunlarla ağır yaralandı. Yenice, meslektaşları tarafından derhal ameliyata alındı. 24 saat içinde ardarda 12 kritik ameliyat geçirdi. Zorlu ve mücadele içinde geçen bir yılın ardından çok sevdiği mesleğine geri dönen Yenice, bir anlamda ikinci hayatını şu şekilde anlattı: "Ayakta kalmam bir mucizeydi. 12 operasyonda 57 ünite kan aldım. Tıbbi olarak çok zor bir durumdur insanın 57 ünite kan aldıktan sonra yaşaması. Aklınıza gelebilecek her türlü komplikasyon gelişti. Fakat Okmeydanı Hastanesi'nde meslektaşlarımın özverili çalışması ve Allah'ın izniyle şimdi ayaktayım. Bu tıp mucizesi. Şimdi ben bu mucizeyle hastalarım için, bu kutsal mesleği yapmak için geri döndüm."

KİMSEYE KIRGIN DEĞİLİM

Tıp literatüründe benzer bir olay pek olmadığını da ifade eden Yenice'nin felç olan sol ayağı iyileşti. Sol elinin iki parmağını hissetmeye başladı. Üç parmağını ise henüz hissetmiyor. Her gün 8 saatlik mesainin ardından fizik tedaviye gidiyor. Kimseye kırgın olmadığını belirten Yenice, “Tek düşüncem geri kalan parmaklarımı da hissetmek. Hekim için eller önemli. Hastamın eşinden kurşun yedim. Yaşama döndüm ve yine hastalarımla beraberim. Ve ölünceye kadar da hastalarıma şifa dağıtmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Doktorun vücudundan 6 kurşun çıkarıldı
Tayfun Erkenkalkan, kronik bağırsak hastası eşi Sebahat Erkenkalkan'ın ölümü üzerine intikam peşine düştü ve sorumlu tuttuğu doktoru Necati Yenice'yi hastane bahçesinde kurşun yağmuruna tuttu. Erkenkalkan'ın tam da evliliğinin 13. yıldönümünde gerçekleştirdiği saldırı sonucunda boynundan ve göğsünden 6 mermi yiyen doktor Yenice ağır yaralandı. Tayfun Erkenkalkan ise saldırının ardından dayısının evine gitti ve kafasını sıktığı kurşunla intihar etti.

Yenişafak

hastalarım
için
geri
döndüm
kimseye
kırgın
değilim
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir