Medimagazin logo

Hastalar bile anlayamadı

Acıbadem Adana Hastanesinde afet planlaması kitlesel yaralanmalı olay tatbikatı düzenlendi. Yaralı rolündeki Acıbadem personelini görenler bunun tatbikat olduğunu anlayamadı.
Hastalar bile anlayamadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Klinik Kalite İyileştirme Sorumlusu Beste Aydın, “Bu tatbikatlarla acil serviste triyaj sürecini gözden geçirmeyi, tıbbi müdahaledeki etkinliği artırmayı, panik ve kaosu önemli derecede azaltmayı hedefledik” dedi.
Acıbadem Adana Hastanesi Acil Servisinde gerçekleştirilen tatbikatta çok sayıda yaralıya aynı anda müdahale edildi. Hastane personelinin rol aldığı tatbikat gerçeğini aratmadı.
Senaryoya göre Adana’nın en işlek caddelerinden birinde meydana gelen ve çok sayıda aracın karıştığı trafik kazası sonrası, bölgeye giden sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptıktan sonra en yakın hastane olan Acıbadem'e çok sayıda yaralı getirildi.
Yaralıların tıbbi durumları önceden belirlenen tanılarla belirtildi. 1 hasta komada, 1 hasta kafa travması, 1 hasta batında ağır kanama, 1 hasta bacaklarda kırık ve 1 hasta vücutta sıyrıklar ile acil servise ambulans ile geldi ve hastaların acil servise kabulü ile triyaj süreci gözlemlenmeye başladı. Aynı zamanda hastalara hekim ve hemşireler tarafından yapılan ilk müdahaleler, diğer branşlardan alınan destekler ve hasta transfer süreci incelendi.
Acil servise kitlesel başvuru halinde gelen hastaların tedavilerinin sürdürülmesi için hastanenin hazırlık durumunun gözden geçirilmesi ve varsa eksikliklerin iyileştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen tatbikatta personel de görevini başarıyla yerine getirdi.
Senaryo gereği yapılan tatbikatta hastane afet yönetimi ile birlikte, acil servis hekimleri ve hemşireleri, mavi kod ekibi, genel cerrahlar, ortopedistler, beyin cerrahisi, radyoloji ve ameliyathane bölümleri görev aldı.

hastalar
bile
anlayamadı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir