Medimagazin logo

Hakkari Devlet Hastanesi'nde bir ilk

Hakkari Devlet Hastanesinde plastik cerrahi dalında ilk kez bir ameliyat yapıldı.
Hakkari Devlet Hastanesi'nde bir ilk
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hakkari Devlet Hastanesinde plastik cerrahi dalında ilk kez bir ameliyat yapıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, iş yerinde üzerine cam düşen Sinan Ümit'ın kaldırıldığı Hakkari Devlet Hastanesinde, sağ kolunda çok sayıda damar, sinir ve tendonun kesildiği belirlendi.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Opr. Dr. Veysel Kadılar, tarafından ameliyata alınan Ümit'in kolunda kesilen yerler 4 saat süren başarılı bir operasyonla dikildi.

Hakkari Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ali Güneş, operasyonun ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, modern cihazlarla donatılan hastanelerinde her türlü ameliyatın yapılabildiğini belirtti.

Güneş, ''Amacımız hastanemizde ilkleri yapmaktı. Yoğun bakım ünitelerini kurduk. Yine Hakkari'de ilk defa plastik cerrahımız tarafında bir ameliyat yapıldı. Hastamızın ameliyatı başarı ile tamamlandı'' dedi.

Muayenede hastanın kolunda birçok tendonun damarının ve sinirlerinin kesik olduğunu tespit ettiklerini anlatan Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Opr. Dr. Veysel Kadılar, ameliyatla ilgili şu bilgileri verdi:

''Micro cerrahi dalında malzemelerin temin edilmesi sonrasında hastamıza yaptığımız müdahalede damar tendon sinirleri onardık. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatımız başarılı geçti. Hastamızın kolunun tam olarak iyileşmesi 6 ay ile bir yılı bulacaktır. Artık hastalarımız bu tür operasyonlar için diğer illere gitmeyecek.''

Sinan Ümit ise doktorlarına teşekkür ederek bu tür ameliyatların Hakkari'de yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

hakkari
devlet
hastanesi'nde
bir
ilk
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir