Medimagazin logo

Hacettepe’de Enjeksiyon Güvenliği Çalıştayı

Sağlık çalışanlarının iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi ve konuya ilişkin ulusal rehberlerin hazırlık çalışmalarına katkı sağlanması amacı ile düzenlenen “Enjeksiyon Güvenliği Çalıştayı” Hacettepe Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti.
Kaynak: HÜRRİYET
Hacettepe’de Enjeksiyon Güvenliği Çalıştayı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, iş sağlığı güvenliği konusunda örnek olmaya çalıştıklarını ifade ederek “Enjeksiyon güvenliğinde standartlar ve yol haritası oluşturuldu. Hacettepe, Türkiye’de JCI’dan akademik akreditasyon  alan tek kamu hastanesidir. YÖK onaylarsa bu alandaki ilk enstitüyü kuracağız” dedi.

 

Enjeksiyon güvenliği konusunda yaptıkları çalışmalardan bahseden Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği Başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal ise, “Türkiye çapında sorun ne kadar büyük, bu tür yaralanmalar var mı? Bir rapor hazırlanacak. İkincisi ülkemizde bir rehber hazırlanması, Bakanlığa bir rehber hazırlayıp sunacağız. Bir grup da kurumlararası işbirliğini artırma yollarını hazırlayacak. Hasta ve sağlık çalışanları güvenliği platformu oluşturuyoruz. Ülkemiz için bir rehber hazırlayıp yaygınlaşmasını sağlayarak uygulamasını gerçekleştirmek için tarafları bir araya getireceğiz. Bu çalıştay çok iyi bir başlangıç oldu” ifadelerini kullandı.

enjeksiyon güvenliği çalıştayı
iş sağlığı ve güvenliği
prof. dr. serhat ünal
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir