Medimagazin logo

Gördes Devlet Hastanesi'nde doktor sıkıntısı

Gördes Devlet Hastanesi'nde 13 aydır dahiliye, 6 aydır da çocuk doktorunun olmaması, ilçe sakinlerinin zor durumda kalmasına neden oluyor.
Gördes Devlet Hastanesi'nde doktor sıkıntısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MANİSA-Gördes Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Şahin, AA muhbirine yaptığı açıklamada, hastaneye haftada bir gün doktor geldiğini, ancak bu uygulamanın ilçedeki hastaların sorununu çözmediğini söyledi.

Bir doktorun bakacağı hasta sayısının 100 ile 120 arasında bulunduğunu, ancak mevcut kadroyla 300 hastaya bir doktorun bakmak zorunda kaldığını belirten Dr. Şahin, tayini çıkan bir kadın doğum uzmanının da kısa süre içinde ilçeden ayrılacağını kaydetti.

Zeynep Kürlü isimli hasta da haftada bir gelen dahiliye uzmanına muayene olmak için hastanede bulunduğunu ifade ederek "Burada hastalar çaresiz kalınca 64 kilometre uzaklıktaki Akhisar'a veya 110 kilometre uzaklıkta Manisa'ya gitmek zorunda kalıyor. Doktor sıkıntısının bir an önce yetkililerin çözmesini istiyoruz" dedi.

gördes
devlet
hastanesi'nde
doktor
sıkıntısı
Yorum (1)
0p.dr.
Sigortasız işçilere reva görülmeyen muameleye tabi tutulan hekimlerle ,sistemdeki sorunların çözümünü sağlamaya çalışmak en büyük yanlıştır.Geçici görevlendirmeyle hekimi 6o km mesafedeki ilçeye gönderip aynı gün içinde 100-150 arasında hasta bakmaya mecbur bırakıp aynı zamanda hasta memnuniyetinden bahsetmek nasıl bir anlayıştır.15 bin nüfuslu ilçeye hekimin gidip yerleşmesi için çalışma şartları ve ücretler başta olmak üzere memnun edici olmalıdır.Şu çok iyi anlaşılmalıdırki hekimin 15000 nüfuslu ilçeye gidip yerleşmesi ve çalışması özveridir.Özveriyi göremezseniz hekimin haklarını mevcut sistemdeolduğu gibi her fırsatta gasp edersiniz.Özveriyi anlayamazsanız hekimi tutamazsınız.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir