Medimagazin logo

Genetik ve bilişim Genofuture'da bir araya geliyor

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Derneği, “Genofuture’14” başlığı altında, Genetik Bilimini ve Bilişim Teknolojilerini bir araya getiriyor.
Genetik ve bilişim Genofuture'da bir araya geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık ve teknik bir bilim olan bilişimin gelecekte ayrılmaz bir bütün olacağını hedefleyerek kurulan Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Derneği, bu amaç çerçevesinde önümüzdeki beş yıllık ve sonrası için stratejilerini kurdu.


Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Derneği, yaşını henüz dolduran bir dernek olarak ilk büyük faaliyetini “Genofuture’14” başlığı altında, Genetik Bilimini ve Bilişim Teknolojilerini bir araya getiriyor.


13 Mart 2014 günü Acıbadem Üniversitesi Ana Kampüsü Konferans Salonunda düzenlenecek forumda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen bilişimcileri ve genetikçileri “Genomics” adı verilen nispeten bu yeni bilim alanındaki gelişmeleri tartışacak ve bu alandaki yenilikleri ve gelecekte insan sağlığına yapacağı etkileri, tıbbi tedavilerin yeniden şekillenmesinde alacağı rolleri aktaracak.


Medimagazin Dış Haberler Editörü ve Derneğin Yönetim Kurulu Üyesi olan Uzm. Dr. Sinan Korukluoğlu’nun verdiği bilgilere göre foruma katılım ücretsiz ve www.genofuture.com adresinden kaydolunabiliyor.


 Konuya ilgi duyan herkesi foruma beklediklerini söyleyen Dr. Korukluoğlu, yurtdışından ve yurtiçinden bu konuda uzman kişilerin ülkemizde ilk defa buluştuklarını ifade ederek "özellikle klinisyenler, bilişim uzmanları, bilişim yöneticileri, biyomedikal yazılımcılar ve biyoistatistikçiler bu fırsatı kaçırmamalı" dedi.

genetik
ve
bilişim
genofuture'da
bir
araya
geliyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir