Medimagazin logo

Genel Sekreter: Türkiye'de ilk defa Edirne'de yapıyoruz

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Açıkgöz: ''Türkiye'de ilk defa Edirne'de başlayan bir uygulamayla yeni doğan bebeklerimizin evine hemşire gönderiyoruz''
Genel Sekreter: Türkiye'de ilk defa Edirne'de yapıyoruz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

EDİRNE  - Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr. Dr. İlhan Açıkgöz, Türkiye'de ilk defa Edirne'de başlayan bir uygulamayla yeni doğan bebeklerin evine hemşire gönderdiklerini söyledi.

Açıkgöz, Öğretmenler Evi Sosyal Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, göreve geldikleri günden bu yana çok güzel projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

Hastanelerinde doğan bebeklerin evlerine hemşire gönderdiklerini, hemşirelerin hem bebeğin sağlığıyla ilgilendiğini hem de annelere çeşitli konularda bilgi verdiğini vurgulayan Açıkgöz, şöyle konuştu:

"Türkiye'de ilk defa Edirne'de başlayan bir uygulamayla yeni doğan bebeklerimizin evine hemşire gönderiyoruz. Edirne'de doğan bütün bebeklerimizin evine, taburcu edildikten üç gün sonra hemşire yolluyoruz. Hemşirelerimiz bebeklere bakıyor. Annelerin sorularını cevaplıyor. Bebeğin bakımı konusunda anneye bilgi veriyor. Bu hizmetten anneler de çok memnun bizde. Çok olumlu geri dönüşler alıyoruz.''

Açıkgöz, Kamu Hastaneler Birliği olarak önceliklerinin tıbbi göstergeleri sürekli takip altında tutup, iyileştirme projeleri hazırlamak olduğunu vurguladı.

Özellikle acil servisteki müracaat yoğunluğuyla ilgili ciddi projeleri hayata geçireceklerini dile getiren Açıkgöz, Türkiye'de acil olmayan hastaların da acil servislere başvurduğunu aktardı.

Gerçek acil hastalara daha fazla vakit ayırabilmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Açıkgöz, hastaları da takip edip bunun nedenlerini araştırdıklarını kaydetti.

Açıkgöz, organ bağışı konusunda Türkiye'nin istenilen düzeyde olmadığını belirterek, bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

genel
sekreter:
türkiye'de
ilk
defa
edirne'de
yapıyoruz
Yorum (6)
Frankie Bellevan
sağlık bakanı recep akdağ olsaydı uygulamayı erzurumda başlatırdınız. uygulamayı kurşun vızıltıları altındaki akçakalede niye başlatmıyorsunuz? somali de hiç fena bir seçenek olmazdı.
0
Cevapla
everything is ok
aferin aferin bravo tebrıkler.....zaten yakında hastanede kalmıycak evlere hizmet ayağa gideriz no problem....siz mutlu olun kotuklarınızda oturun emredın biz gideriz yaparız ...muasır medenıyetlerin hepsınde öyle dimi zaten ....!! Allahım sana geliyorum
0
Cevapla
dr
Popülist bir uygulama.
0
Cevapla
İzah
Kalabalık idari kadrolardan hergün yeni bir beyin fırtınası..Saha çalışanı Tükenmişliğin dibine vurmuş ne önemi var.
0
Cevapla
md
Çok güldüm, taburculuk öncesi emzirme ve acil durumlar hakkında doğru düzgün eğitim verin aileleri sezeryandan sonra 2 gün normal doğumdan sonra 1 gün hastanede kalmaya ikna edin ve 1. Hafta kontrolüne bebekleri çağırın yeterlidir. Tüm dünyanın kabul ettiği doğru budur.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir