Medimagazin logo

Genel sekreter: Muayene ve ameliyat sayılarında rekor kırdık!

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği'ne bağlı 23 sağlık tesisinde 2015 yılında yaklaşık 8 milyon hastaya sağlık hizmeti sunulurken, aynı dönem içerisinde 171 bin hastanın kamu hastanelerinde ameliyat olduğu bildirildi.
Genel sekreter: Muayene ve ameliyat sayılarında rekor kırdık!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Gökhan Darılmaz, 2015 yılında kamu hastanelerinde gerekleştirilen muayene ve ameliyat sayılarının rekor seviyeye ulaştığını vurguladı.

Darılmaz, hayat şartlarının hastalıklara davetiye çıkarması ve buna bağlı olarak sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaşması bağlı olarak, tedavi sayılarının arttığını kaydetti.


Konya nüfusu 2014 yılına göre 2.108.808'dir.


Darılmaz, şunları kaydetti:

"Hastalanan vatandaşlarımızın büyük çoğunluğunun kamu hastanelerini tercih etmesi ise bizler açısından olumlu bir gelişmedir. 2015 yılında toplam 7 milyon 688 bin 355 hastaya sağlık hizmeti sunduk. Bunun yanı sıra hastanelerimiz ameliyat açısından da oldukça yoğun bir yıl geçirdiler. Bu süre zarfında toplam 171 bin 313 hasta ameliyat edildi."

Darılmaz, geçen sene içerisinde inşaatı tamamlanan Akşehir, Çumra, Karapınar ve Ilgın devlet hastanelerinin yeni ve modern binalarına taşındığını, bazı ilçe hastanelerinde de yıllardır faaliyet göstermeyen ameliyathane gibi birimlerin yenilendiğini hatırlattı.

konya
genel sekreter
muayene sayıları
ameliyat sayıları
2015
op. dr. gokhan darilmaz
konya kamu hastaneleri birligi
Yorum (12)
alisayar
konya HASTALIKLI bir şehir olmasıyla övünür olmuş..yazık çok yazık.
17
Cevapla
KEREM MUTLU
Ameliyat ve muayene sayılarının düşürülmesi gerekirken böyle bir artışın yaşanması ya hastalıkların önlenemediği anlamına gelir yada daha kuvvetle muhtemel performans sisteminin körüklediği bir olaydır.Ülke ekonomisine getirdiği yükten de bahsetmek gerek.
23
Cevapla
Dr özgür
Fazla hasta bakmak ve ameliyat yapmak hangi gelişmişlik indeksini etkiliyor? Bir bilen varsa söylesin? Bu aksine koruyucu sağlık sistemlerinin ve hasta bilincinin zayıf olduğunu gösterir.. Tabi bir de performans denen ucubik sistemin zararlarını gösterir..Gereksiz yere yapılan ameliyatlar mesela!
32
Cevapla
Mehmet Karadeniz
Konya Halk sağlığı müdüründen de açıklama bekliyoruz. İnsanlar neden bu kadar hasta? Koruyucu hekimlikte aksama mı var? Sağlıklı bir Konya için ne yapılabilir?
28
Cevapla
bozeren
performansçılığın ulaştığı son noktadasınız, maaşallah.
19
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir