Medimagazin logo

'Geleceğin sağlık liderleri' sempozyumu Antalya'da yapılacak

<p> Türkiye genelinde tıp, diş hekimliği, eczacılık fakülteleri ve hemşirelik yüksek okullarından seçilen toplam 230 öğrenci, &#39;&#39;Geleceğin Sağlık Liderleri&#39;&#39; sempozyumunda Antalya&#39;da bir araya gelecek</p>
'Geleceğin sağlık liderleri' sempozyumu Antalya'da yapılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA (A.A) - Türkiye genelinde tıp, diş hekimliği, eczacılık fakülteleri ve hemşirelik yüksek okullarından seçilen toplam 230 öğrenci, ''Geleceğin Sağlık Liderleri'' sempozyumunda Antalya'da bir araya gelecek.

Sağlık Yöneticileri Derneği'nce yürütülen Bayındır Hastanelerince destek verilen proje kapsamında, sağlık sektörünü tanıtmak amacıyla, Kemer'de 12-15 Mart tarihleri arasında düzenlenecek sempozyumda, ilgili fakültelerin dekanlıkları tarafından seçilen 3. sınıfta öğrenim gören öğrencilere, sağlık sistemi anlatılacak.

Sempozyumda ayrıca, ekip, liderlik, iletişim ile organizasyona ilişkin becerilerinin artırılmasına yönelik eğitim de verilecek.

Sağlık Yöneticileri Derneği Başkanı Dr. Onur Yarar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sempozyumda alanında uzman kişiler tarafından Türkiye'deki sağlık sisteminin ele alınacağını, uygulamalı faaliyetlerle öğrencilerin liderlik ve iletişim gibi alana faydalı olabilecek kişisel becerilerinin geliştirilmeye çalışılacağını söyledi.

Sempozyumun, ''alana ilişkin öğrenci hedefli olmasından dolayı Türkiye'de bir ilk'' olduğunu ileri süren Yarar, öğrencilerin Türkiye'nin her bölgesinde eğitim gören öğrenciler arasından seçilmiş olmasının önemli olduğunu ifade etti.

Yarar, sempozyumda, ''Türkiye'de Sağlık Sistemi'', ''Türkiye'de Tabip Olmak'', ''Türkiye'de Diş Hekimi Olmak'', ''Türkiye'de Eczacı Olmak'', ''Türkiye'de Hemşire Olmak'', ''Türkiye'de Sağlık Yöneticisi Olmak'', ''Sağlıkta Davranışa Genel Bakış'' ve ''Sağlıkta İletişim Uygulamaları''nın ele alınacağını kaydetti.

Sempozyumun öğrencilere çok olumlu etkileri olacağını düşündüklerini ifade eden Yarar, ''Dekanlıkların da kontenjanın artırılmasına yönelik ciddi talepleri var. Projeye ilgi yoğun olduğu için gelecek yıllarda devamlı hale getirilmesini hedefliyoruz. Her öğrencinin maliyet 250 avro olarak belirlendi. Projenin artan bir tempoda devam edebilmesi için öncelikle sponsor kuruluşların desteğine ihtiyacımız var'' diye konuştu.

Dr. Onur Yarar, toplantıya katılan öğrencilere ''eğitim sertifikası'' verileceğini de sözlerine ekledi.

'geleceğin
sağlık
liderleri'
sempozyumu
antalya'da
yapılacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir