Medimagazin logo

GATA üniversite olarak yapılandırılacak

YAŞ toplantısında, TSK'nın hazırlık durumu ve GATA'nın üniversite olarak yapılandırılması çalışmaları ile ilgili konuların görüşüldüğü bildirildi.
GATA üniversite olarak yapılandırılacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) olağan toplantısında, TSK'nın hazırlık durumu ve yeniden yapılandırma çalışmaları, terörizmle mücadele ve GATA'nın üniversite olarak yapılandırılması çalışmaları ile ilgili konuların görüşüldüğü bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, YAŞ'ın olağan toplantısının, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanlığı Karargahında yapıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, toplantıda; "Türk Silahlı Kuvvetleri Hazırlık Durumu ve Değerlendirilmesi, Terörizmle Mücadele ve Değerlendirilmesi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yeniden yapılandırılması çalışmaları ve GATA’nın üniversite olarak yapılandırılması" çalışmaları ile ilgili konuların görüşüldüğü kaydedildi.

gata
üniversite
olarak
yapılandırılacak
Yorum (1)
uzmdr
GATA tamamen GEN.KUR dan alınarak YÖK'E e mi devredilecek yoksa GAMA(askeri mühendislik Akademisi) GAHA (askeri hukuk Akademisi) gibi yeni kardeşler mi gelecek? Eğer sivilleştirerek yapılandırılacak ise geç bile kalınmış doğru bir karardır, yok diğer türlü olacaksa ne diyelim size hayırlı işler...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir