Medimagazin logo

Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan 52 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan (52), yakalandığı amansız hastalıkla verdiği mücadeleyi kaybetti. Erken yaşta hayata veda eden Prof. Sancak Nurdan’ın ölümü, sevenlerini yasa boğdu.
Kaynak: Hürriyet - Hülya Sancak
Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan 52 yaşında hayatını kaybetti
Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

27 Şubat’ta İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan için bugün çalıştığı kurum olan Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tören düzenlendi. 

Hürriyet'ten Hülya Sancak'ın haberine göre; çalışma arkadaşları, hastaları, ailesi ve sevenlerinin katıldığı törende yapılan konuşmalarda Prof. Sancak Nurdan’ın işine olan bağlılığı, disiplinli çalışması ve sevecenliği vurgulanırken, gözyaşları sel oldu. 

Hastanedeki törenin ardından Şakirin Camisi’ne getirilen Prof. Dr. Sancak Nurdan’ın cenazesi, öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından dualarla ve helallik alınarak Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilerek ebedi yolculuğa uğurlandı.

Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan kimdir?

Aslen Trabzonlu olup, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Seda Sancak, Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitiren ve pek çok klinik çalışmaya katılan, uluslararası dergilerde makaleler yayımlayan Prof. Dr. Seda Sancak Nurdan, Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde görev yaptı. Almanya’da Hamburg Onkoloji ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde gözlemci olarak çalışmalar yapan Prof. Dr. Nurdan, Leipzig Üniversitesi Endokrinoloji ve Nefroloji departmanında da çeşitli araştırma ve çalışmalara katıldı.

 

 

 

prof dr seda sancak nurdan
doktor
endokrinoloji ve metabolizma hastaliklari uzmani
Yorum (3)
dr
allah rahmet eylesin. stres (say say bitmez, her türlüsü) doktoru hasta ediyor.
25
Cevapla
ÖMER FARUK ATAY
değerli̇ arkadaşimiza çok üzüldük.mevla rahmet eylesi̇n.yan dal uzmanlarinin i̇ş yükü ci̇dden çok ağir.aslinda onlarin i̇şi̇ni̇n en az yarisini genel dahi̇li̇ye üstlenmeli̇di̇r ama onlarin da tempolari eski̇ yillara göre çok fazladir.
23
Cevapla
Cengiz AYKOL
çok üzüldüm.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir