Medimagazin logo

Dövdüğü doktor, canını kurtardı

Muğla Köyceğiz Devlet Hastanesi doktorlarından Ahmet Dursun, 18 Ağustos akşamı nöbetçi olarak görev yaparken, akşam saatlerinde ambulansla acil servise getirilen E.İ. isimli hastaya müdahalede bulunmak istedi.
Kaynak: HABERTÜRK - Mete SÖNMEZ
Dövdüğü doktor, canını kurtardı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bu sırada hasta yakını olduğunu söyleyen D.İ, “Babam da bu hastanede felç geçirdi. Ona bir şey olması halinde burayı başınıza yıkar, hepinizi öldürürüm’ diye tehdit savurmaya başladı. Nöbetçi doktor Dursun ise hasta yakınından sakin olmasını ve hastaya müdahale etmesi için kendisine izin vermesini istedi. Bunun üzerine D.İ. 8 aylık doktor Dursun’u ölümle tehdit etti. Daha sonra da doktora saldırdı.

SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan saldırgan ifadesi altındıktan sonra serbest bırakıldı. D.İ. olaydan 2 gün sonra bu kez karıştığı bir kavgada bıçakla ağır yaralandı. Ambulansla Köyceğiz Devlet Hastanesi’ne getirilen D.İ.’ye ilk müdahale, 2 gün önce saldırdığı nöbetçi doktor Ahmet Dursun tarafından yapıldı. Sedyede kendisine saldıran ve ölümle tehdit eden kişiyi görünce çok şaşırdığını belirten Dursun, “Karaciğer bölgesine ve sağ kaburga altına aldığı bıçak darbesi sonucu ağır yaralanmıştı. Hayati tehlikesi bulunuyordu ve acil müdahale etmemiz gerekiyordu. Bu hayatın bir cilvesi. Ancak biz doktoruz ve kendisi de hasta olarak bana geldi. O anda mesleğim gereği yapmam gerekenleri yaptım ve daha önce yaşananları unutarak hastama müdahalede bulundum. Umarım kısa sürede sağlığına kavuşur” dedi.

HAYATİ TEHLİKESİ VAR

Darp ettiği doktor tarafından tekrar hayata döndürülen D.İ. ise ilk müdahalenin ardından durumunun ağır olması nedeniyle Muğla Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. D.İ.’nin hayati tehlikesinin bulunduğu ve yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

dövdüğü
doktor
canını
kurtardı
Yorum (9)
gölgelice
Birilerinin sayesinde! Psikopatların antreman malzemesi olduk, yazık yazık!
0
Cevapla
Dr
Demekki kabahat doktorda değilmiş. Bu adam her tarafa saldırmaya alışmış ama herkes doktor kadar kibar değilmiş. İlahi adalet varmış.
0
Cevapla
dr izmir
sayın bakanım hep kötü örneklerle halkın arkasında durdunuz. bu olayla birlikte doktorlarında yanında duracakmısınız
0
Cevapla
adnan öbek
Dr. a saldıran şerefsizler gitsin güvendiği yerlerde parasını vererek tedavi olsunlar.. Bu tiplere bakmamak lazım, tımarhaneye tıkmak gerekir... Geçenlerde Adliye de duruşma esnasında Hakime bağıran küfreden birine 4 yıldan fazla hapis verdiler... Küfredene 4 yıl verilirken dr.a saldıran serbest bırakılıyor !.. Bu ülkede ADALET Teşkilatı Hakimlerin çiftliği mi ? Nerede HUKUK nerede ADALET ? Hukuk ayaklar altında. Buna sebebiyet veren Hakim ve Savcılar yargılanmalı.
0
Cevapla
serdar güngör
İlahi adalet, belasını bulmuş. Başka bir doktora bulaşmadan temizlenir inşallah.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir