Medimagazin logo

Doktorların kuğu emojili ilaç soruşturması derinleşiyor: Adli soruşturma başlatıldı

Bolu'da İzzet Baysal Devlet Hastanesi ile İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ortopedi doktorlarının hastalara verdikleri her bir ilacın kupürü için ilaç mümessiline WhatsApp aracılığıyla kuğu emojisi göndererek kazancın yarısını istedikleri iddiasının ardından 4 doktor hakkında idari soruşturmanın yanı sıra adli soruşturma da başlatıldı.
Kaynak: DHA
Doktorların kuğu emojili ilaç soruşturması derinleşiyor: Adli soruşturma başlatıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bolu’da ilaç mümessili olarak çalışan T.Ş. (42), Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne (SABİM) 5 Haziran’da şikayette bulunarak Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi ile İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ortopedi doktorlarının ilaç şirketinin piyasaya sürdüğü ilaçları hastaların reçetelerine yazdıkları ve her bir ilaç için kendisinden ilaç parasının yarısını aldıklarını iddia etti. 

Şikayetin ardından İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli ortopedi doktoru U.G. ile İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde görevli ortopedi doktorları H.K., R.Ö. ve M.T. hakkında idari soruşturma başlatıldı. 

Soruşturma kapsamında ilaç mümessili T.Ş. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturma kapsamında verdiği ifadede “FTR uzmanıyla, haftanın 1 veya 10 günde bir ortopedi uzmanlarıyla buluşarak alınan paranın yüzde 50’sini taraflarına veriyordum. Uzman Doktor U.G. Hyalüronik Asit kupürlerini topluyordu, benimle buluştuğu günlerde kupürleri bana veriyordu. Ben de kupür karşılığı yüzde 50’sini ona veriyordum. U.G. para alma işlemine halen devam etmektedir. PRP işlemlerinde ise hasta direkt beni arıyordu. Kanı hemşire alıyor, bana veriyordu. Ben PRP hazırlamasını tamamlayıp hekime bilgi veriyordum. Hekim gelip hastaya PRP işlemini uyguluyordu. Hasta işlem bittikten sonra hastaneden ayrılmadan önce nakit olarak bana veya IBAN numarasından tarafıma havale ile gönderiyordu. Yine paranın yüzde 50’sini hekime elden veriyordum. Yaklaşık 2-3 yıldır kupür toplamak yerine WhatsApp’tan bana mesaj atıyorlardı. R.Ö. kuğu emojisi atıyordu” ifadelerini kullandı.

Doktorlar görevden alınacak mı soruşturma belirleyecek

Olayın ortaya çıkmasının ardından 4 doktor hakkında İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen idari soruşturmanın yanı sıra adli soruşturma da başlatıldı. Bolu Valiliği tarafından soruşturmanın daha detaylı incelenmesi için Sağlık Bakanlığı’ndan müfettiş talebinde bulundu. 

Hastanede mesailerine devam eden doktorların görevlerine devam edip etmeyeceklerinin ise soruşturma sürecine göre netlik kazanacağı öğrenildi.

İlaç parasının yarısını aldığı iddiasıyla dört doktora soruşturma! Mesajlarda 'kuğu emojisi' detayı

doktor
sorusturma
ilac
mumessil
kugu emojisi
Yorum (9)
hekim
gorevden alınacak mı?vay be sgk odemesı olmayan ıgneyı herkese vurdur sonra neyse ya kamu zararı yok bu kesın de bu ıgne gereklı degıl sorun bu?
4
Cevapla
yavuz ergün
hekimlerin bildiği gibi bu ilaç sgk nın ödediği , türkiye dışında hala ödenen bir ilaç
Cevapla
İhbarci
sakarya'da ortopedi dr unun biri herzaman calistigi firmadan bu yıl peşin 3 milyon tl almış.yil boyunca para ilişkisi kuğu yok.hesaplara göre bu doktor aldığı son model arabanın parasını firmaya elden odetip parayı aklamis bile.doktorun baş harfleri ..
Cevapla
Reis
devletin parası mi gidiyor hayır herkes memnun.ortooedi ağır bölüm.kazanmasinlar mi borsa çöker onlar olmasa.
4
Cevapla
Tuna
her hastanenin ortopedi dışındaki dr larina gizli soruşturma yapıp sorun isim isim verirler devleti nasıl soyduklarini.bu enjeksiyon halka yapılan bir kazık.devlete zararı yok.bunlar bir de alçı ile geçebilecek kiriklara dizlere platin protez takıyorlar.hastaneler de her ortopedistin anlaştığı medi
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir