Medimagazin logo

Doktorlar iktidar ve muhalefet milletvekili adaylarına taleplerini iletti

Balıkesir'de, AK Parti ve CHP'nin birinci sıra milletvekili adayları Tabip Odası'nı ziyaret ederek sorunlarını dinlediler. Aynı anda gerçekleşen ziyarette AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili ve milletvekili adayı A. Edip Uğur, CHP birinci sıra milletvekili adayı Namık Havutça, hekimlerin taleplerini dinlediler.
Doktorlar iktidar ve muhalefet milletvekili adaylarına taleplerini iletti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BALIKESİR-Balıkesir Tabip Odası, "Sağlık Sisteminde Yaşanan Sorunlar ve Partilerin Çözüm önerileri" konulu toplantı düzenlendi. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Edip Uğur ve CHP Balıkesir birinci Milletvekili Adayı Namık Havutça ile birlikte 25 civarında doktor katıldı. Balıkesir Tabip Odası Başkanı Aydın Şavklı, milletvekili adaylarına sağlık sisteminde yaşanan sorunları dile getirerek bazı taleplerde bulundu. Şavklı, "Hastaları puana dönüştüren, hekimlik uygulamalarını değersizleştiren performansa göre ücretlendirme ile Sosyal Güvenlik Kurumunun kısıtlamaları kaldırılmalıdır. Tıp Fakülteleri hastanelerinin sağlık bakanlığına devredilme girişimleri durdurulmalıdır" dedi.

EDİP UĞUR: "EYLEMLER SİYASİ"
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur, sekiz buçuk yılda hükümet olarak sağlıkta yaptıkları hizmetleri dile getirirken bunların değerlendirilmesini istedi. Milletvekili Uğur, sağlıktaki yatırım, hizmet ve iyileştirmelerin devam edeceğini ifade etti. CHP milletvekili adayı Namık Havutça ise eşit ücret uygulamasını getireceklerini, Tabip Odası başkanının dile getirdiği taleplerin CHP iktidarında mutlaka yerine getirileceğini kaydetti. Milletvekili Edip Uğur, Türk Tabipler Biriliğinin gerçekleştirdiği eylemlerin tamamının siyasi amaçlı olduğunu söyledi. Sağlık alanında adeta devrim niteliğinde hizmetlerin görmezden gelinemeyeceğini ifade eden Edip Uğur, bugün ambulans helikopterler ile, ambulans uçaklar ile vatandaşlara sağlık hizmetleri verildiğini hatırlattı. Milletvekili adayları Tabip Odası başkanı Aydın Şavklı'nın yönettiği oturumda oda üyesi doktorların sorularını da cevaplandırdılar.

doktorlar
iktidar
ve
muhalefet
milletvekili
adaylarına
taleplerini
iletti
Yorum (3)
halil
Vatandaş için olumlu yönleri kaçınılmaz. Ancak Sağlık personeli açısından tam bir fiyasko. Yarınımızın garantisi yok. Mesleğimizin hiç bir cazip yönü kalmadı. Hekimlerin çoğunluğu çaresizlik içinde. 8.5 yılda gözde bir mesleği bitirdiniz, görmezden gelinemeyecek bir başarı(!).
0
Cevapla
drkimbıl
hadi ttb nin yaptıkları siyasi de ülkenin her yanında asistanlar ve diğer çalışanların kendi bünyesinde gösterdiği tepkilerdemi siyasi,size göre uygun olmayana yaftayı basın ''SİYASİ''.Ne zaman bu çalışanları karşınıza alıp dinleyeceksiniz 3-5 oy için bu insanları ezmekten vazgeçeceksiniz!!
0
Cevapla
ihsan
sağı da solu da aynı kafada bu ülkede galiba. Biri başörtüsüne siyasi simge der, biri yapılan gösterilere siyasi der. Hiç birinin bir hastaneye gidip sağlı sollu doktorlarla konuşmaz. Görüşse görecekler ki hiçbirimiz memnun değiliz. Yani hepimiz siyasi. Yani bir zamanlar sol iktidarın bize yaptığını şimdi bizimkiler hepimize yapıyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir